Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérnyomáscsökkentőt szedek,...

Vérnyomáscsökkentőt szedek, most béta blokkolót is írtak fel - mehet egyszerre a kettő?

Figyelt kérdés
A vérnyomásom a gyógyszerrel 140 körül van. Viszont normál állapotban 90 körül van a pulzusom, a doktor azt mondta, ez magas. Írt fel béta blokkolót. Nem kell aggódnom, hogy nagyon lenyomja a kettő együtt a vérnyomást és a pulzust?
2016. márc. 4. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem vérnyomásomat nem, de pulzust nagyon lenyomta, rosszul voltam tőle, így nem szedtem tovább csak a véenyomsácsökkentőt.
2016. márc. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos biztos tudja mit írt fel. Kezdd el szedni, és meglátod, ha nem jó, akkor meg is lehet felezni, meg visszamenni az orvoshoz.
2016. márc. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A béta blokkolók a szív lassításával csökkentik a terhelést, vagyis kímélik a szívet, csökkenti az oxigénigényt, növeli az oxigénellátást. Az ereket is tágítják, így csökkentik a vérnyomást, de ehhez is hozzájárul a szívverés lassúbbodása.


Én is szedek és a vérnyomásom 200/130-ról csak a bétablokkolóval lett 115-120/80-88

Szóval óvatosan kell szedned és figyelni, hogy nem lesz-e túl alacsony a vérnyomásod.

2016. márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És nem lenne elég csak a béta blokkoló? Ismerősömnek is levitte 140-ről 110-re. Nekem is most kb ugye 140, akkor leviszi 110-re az már nem biztos, hogy a legjobb :(

Nem szívesen szedek gyógyszert, főleg nem két szívgyógyszert egyszerre, ez az igazság.


Ha nem zavar a 90-es pulzus, miért kell béta blokkoló? Mindig ennyi volt, és sosem éreztem problémának. (60 éves nő vagyok)

2016. márc. 4. 16:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért baj a 90-es pulzus, mert megterheli a szívet. Ha még nem is érzi, lehetnek következményei. Nyugodtan tegye fel ezeket a kérdéseket az orvosnak.
2016. márc. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
feltettem, de sajnos inkább azt éreztem, hogy "szedje csak, már idősebb". én meg csak úgy nem szeretném szedni. 1 éves korom óta (kis túlzással) ilyen a pulzusom. olvastam a béta blokkoló mellékhatásait a hízással, fáradtsággal, rémálmokkal. hát, nem tudom :(
2016. márc. 4. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!