Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lila foltok, könnyű sérülések?

Lila foltok, könnyű sérülések?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy a problémám probléma-e igazából.


Szóval észrevettem, hogy ha pl nehéz szatyrot cipelek a vállamon, mire hazaérek, addigra lesznek ilyen kis pontszerű bevérzések ott, ahol a szatyor szára szorított. És ez kb két hónapja kezdődött. Azelőtt nehezebbeket is cipeltem, és semmi. 10 perces az út, amíg viszem a szatyrot, tehát nem nagy táv.


A másik, hogy nagyon könnyen lila foltos leszek. Tegnap bevertem a kezem - amúgy idióta vagyok, mindig beverem magam valahova -, de most úgy belilult, mintha megvertek volna. Vagy a múltkor törökülésben ültem a kanapén, és nem vettem észre, hogy a bokám alatt van egy körömlakk, és annak is belilult a helye. És erről jutott eszembe, hogy tavaly bevertem a lábujjamat, és csak azért mentem orvoshoz, mert a fél lábfejem belilult. Az sem fájt, nem volt eltörve, semmi baja nem volt.


Ez járhat a korral? Most leszek 30.



2017. máj. 7. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne már, ez komoly? Igen, ha bevered a kezedet, lábadat, az belilulhat. Ha nagyon bevered, akkor még el is törhet!

Valószínűleg vékonyabb a bőröd az átlagnál, ezért könnyebben meglátszanak a kisebb zúzódások is.

2017. máj. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mikor volt esetleg laborod utoljára, nem ártana azért elmenni a háziorvoshoz egy vizsgálatra. Az is lehet, hogy igaz, amit az első ír, de ha így feltűnt neked, hogy nem olyan, mint régen, akkor jobb utánajárni, persze objektívan nehéz megítélni.


Különböző betegségek vannak, amik okozhatnak ilyet, pl. vérképzőszervi bajok (vérlemezkehiány), vagy a kis erek autoimmun betegségei, májbetegség, illetve vannak örökletes megbetegedések, amiknél a véralvadási folyamat nem tud végbemenni rendesen (bár ez szerintem hamarabb kiderült volna).


A fentiekkel nem megijeszteni szeretnélek, de egy nagy labor, fizikális vizsgálat (máj, lép nagyobb-e) már adhat információt.

2017. máj. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!