Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a bajom? Bővebben lennt.

Mi lehet a bajom? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az egész pár hónapja kezdődött. Az bal oldali középső, illetve attól jobbra lévő ujjaim egy része (most már tudom, PIP izület) elkezdett bepirulni. Eleinte azt hittem, csípés lehet, nem foglalkoztam vele. Majd egyszer elmentem orvoshoz, megfázás miatt, aki megvizsgált. Amikor meglátta az ujjaim, elküldött laborvizsgálatra (nem értettem miért, hiszen csak nem leht olyan komoly). Ott minden érték jó volt, kivéve a vérsüllyedés volt magas.

A háziorvos beutalt mindenhova (bőrgyógyászat, reumatológia, stb...). Azt mondta, ez raynauld-szindróma lehet (folyton jéghidegek a végtagjaim). Valami eszébe jutott, és felemelte bal karom, amiben ezután nem volt pulzus (90 fokban) és ez állandó. Egyébként a vérnyomásom is magas, 180-as értékeket kapok általában. Viszont van egy új dolog is most, amit váll uh-n vettek észre: az artériák vékonyabbak, mint a szokásos, a jobb karnál pedig azt írták, hogy "keskenyebbek, csúcsosabbak, amit nem értek. Illetve itt mutattak ki "számos extrasystole"-t is, amit már a vérnyomásmérő is ír. Nagyon gyakran este amikor lefekszem jön elő a szívritmuszavar, meg van, mikor ok nélkül olyan érzésem van, mintha izgulnék, ekkor is. Ha megerőltetem magam, fáj a mellkasom körül, leginkább ha sétálok az iskolatáskával. Most elküldtek érsebészeti vizsgálatra és kontrasztos MR-re is.

A kérdésem, hogy szerintetek mi lehet ez? 18/F.



2017. máj. 7. 22:49
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!