Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért van az ha kávét iszom,...

Miért van az ha kávét iszom, a torkomnál két oldalt olyan mintha bedagadna valami, és elkezdek fulladni. Esetleg a pajzsmiriggyel van probléma?

Figyelt kérdés
Sajnos a probléma 10 éve fent áll, ezért nem iszom kávét és rendszeresen még ha nem is sokat, de próbálok mozogni(kocogni,tornázni) és akkor nincs ilyen problémám. Pár napja bepróbálkoztam egy bögre tejeskávéval és 4 napig előjött a fent leírt probléma. A pajzsmirigyre gyanakszom, sajnos nem értek hozzá.

2017. máj. 10. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
orvos mit mond? nekem az a gyanúm, hogy a tejeskávéból nem a kávé, hanem a tej okozott gondot. Mandula van? az érzékeny lehet a tejre (nem a tejcukorra)..
2017. máj. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem beszéltem erről még orvossal, minden nap iszok tejet :) attól nem lehet. Ha egy 3 az 1-bent iszok akkor is sajnos ugyanez.
2017. máj. 10. 11:17
 3/5 anonim ***** válasza:
2017. máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, pajzsmirigy csak úgy hipp-hopp nem dagad be. Lehet valakinek PM megnagyobbodása, de az évek során alakul ki (és kezelés nélkül nem is múlik el), de lehet, hogy még megnagyobbodás esetén sem okoz fulladást.

Én is inkább a tejre gyanakodnék, hogy az okoz valami allergiás reakciót.

A torkodnál hol érzed a dagadás? Mert a PM az lent van, az Ádám-csutka alatt, és mivel a nyelőcsövön (és a légcsövön is) kívül van, így nem érintkezik étellel és itallal.

2017. máj. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az Inka gabonakávét, hogy attól is fennáll-e ez a probléma.
2017. máj. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!