Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi bajom lehet, mit tegyek,...

Mi bajom lehet, mit tegyek, mit egyek?

Figyelt kérdés
Egyik napról a másikra úgy keltem, hogy 39fokos lázam volt, szédültem, fájt a fejem,iszonyatos módon rázott a hideg, hányingerem volt és fájt a hasam. 2napig nem ettem, mivel ugye alig éltem. Colán,ropin éltem. A 3.nap hajnalára már csak a láz maradt.Elkezdett menni a hasam már 2napja folyamatosan szinte 5percenként wcre járok. Csak vizet székelek. A hasam iszonyat mód görcsöl. Széntablettát eszek meg ropit. A székletem emiatt fekete, de ha kitörlöm, a wcpapír zöld. Azt mondták ne egyek olajosat vagy cukrosat, de sehogy sem jó.. Az orvos nem tud mit kezdeni a hasmenéssel.. mit tegyel?

2017. máj. 21. 14:04
 1/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
91%

Aktív most valamilyen hasmenést+lázat okozó kórokozó, sokan kértek segítséget az elmúlt 3 napban teljesen hasonló tünetekkel itt is.

A széntabletta abban segít csak, hogy a szénpor aktív felszínéhez hozzákötődnek a méreganyagok a bélben és ki tudnak ürülni vele. Nekem sose volt hatásos, annál inkább a Bolus adstringers, ami ugyanilyen elven működik, csak ott agyagszemcsékhez kötődnek hozzá a dolgok, nem tudom miért, de nekem sokkal jobban bejött ez.

Az lényeges, hogy ne próbáld megállítani a hasmenést, mert azzal akadályozod a kórokozók és a káros anyagok ürülését is sajnos. Inkább arra kell törekedni, hogy egyrészt igyál sokat, így nem száradsz ki és segíted a kitisztulást, "hígítod" a kórokozó-koncentrációt. Másrészt pótolni kell kiürített fontos dolgokat, itt elsődlegesen a sókról, vitaminokról, ásványi anyagokról van szó.

Ihatsz antibakteriális-antivirális hatású gyógyteákat, mint bíbor kasvirág (echinacea), kakukkfű, mályva, földi szeder, útifű, vérontó pimpó stb. Lehetőleg friss gyümölcsleveket, kifejezetten jó a hosszan főzött, csontos húsleves leve is, vagy vehetsz izotóniás italt, illetve magas ásványianyag-tartalmú ásványvizeket (min.2-3000 mg oldott ásványi anyag/liter), gyógyvizeket vagy a gyógyszertárban ilyen célra kapható elektrolit oldatot. Ihatsz pezsgőtablettákat, C-vitaminost, multivitaminost, kalciumost, magnéziumost, de ez utóbbit ne idd egyszerre a kalciummal, illetve olyat vegyél, amiben magnézium-karbonát van. Szopogass el néha egy kis konyhasót.

A lényeg, hogy ez magától elmúlik általában max. 2 nap alatt, ha minden kiürül. Utána fontos a helyreállítás, probiotikumot érdemes szedni, mert a hasmenés legyalulta a bélflórádat, és szépen vissza kell pótolni a fenti anyagokat is még egy darabig, utána pépes ételekkel kezdj vagy rágj sokáig, esetleg olvass utána, hogy milyen kímélő ételek vannak az igénybe vett beleknek.

Ugyanígy a lázat se igazán szokás csillapítani, hacsak nem veszélyezteti az életed (40<), mert a láz alapvetően a gyógyulási folyamat fontos eleme, s nem érdeked, hogy akadályozd a gyógyulást a csillapításával.

2017. máj. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 1 hete kezdodott a hasmenesem..lazam nemvolt,de minden kijott belolem,kozbe gorcsolt a hasam is. Szentabi kb 3-4 orara elmulasztotta (hasfogot en sem akartam bevenni) de utana kezdodott minden elorol.tegnap mar annyira gyenge voltam hogy az ugyeleten kotottem ki. Ott azt mondtak virus (nekem is zoldes volt a szekletem) kaptam infuziot. Es szigoru dietan vagyok. Azota 1szer voltam wcn... Remelem elmulik...

21 L

2017. máj. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Vasárnap voltam ügyeleten, elmondtam, hogy fáj a hasam és elég durva hasmenésem van. Nem kérdeztek semmit, csak hogy volt e lázam?! Mondom volt, erre megszúrtak hányás és láz ellen. Ma hétfőn a fent írtaknak hála megvettük a gyomorvédő csodaport, narancslevet, ettem rizst, zöldséglevest,megfogadtam a tanácsokat és délutánra teljesen jól lettem. A székletem színe javult, a hasfájás csak elvétve jelentkezik és wcre is negyed annyit kellett mennem! Reggel hánytam.. korházba akartak vinni, de egy kis reszelt alma és házikeksz után minden jó lett. Ma először sikerült 2óránál többet aludni(5órát) ami abszolút pozitív! Köszönöm szépen a segítséget, elég közel vagyok már a felépüléshez. Már csak szinte diéta!
2017. máj. 23. 04:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!