Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Én egy 14 éves lány vagyok...

Tarka nyuszi kérdése:

Én egy 14 éves lány vagyok túlsúlyal! Nyár eleje óta diétázom de nem megy könnyen. A szüleim és a barátaim mindig mondják hogy nyugodtan egyek egy csokit, attol nem lesz semmi bajom de mégsem eszem meg mivel Félek hogy viszajön. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szerintetek baj ha Hetente megeszek egy csokit? (nem 1 tábla mennyisére gondolok)

2016. okt. 15. 21:36
 1/9 anonim válasza:
Megkerdezhetem mennyivel kezdted es most hol tartasz?:)
2016. okt. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha hetente megeszel egy csokit. Még egy tábla sem akadályozna meg a fogyásban, ha azt amúgy rendesen csinálnád. Max. lassítaná, az előfordulhat, vagy felébresztheti az édességvágyadat (már ha nem állandó, mint sokunknak :D)... Lehet előnytelen. De le tudsz fogyni alkalmi csokievéssel. Ha nem fontos, ne edd, de ha emiatt nem érzed magad szerencsétlen fogyózónak, akkor érdemes lehet.


De miért mondják, hogy ehetsz csokit? Csak mert van és mondják, ne edd. Akkor fontold meg, ha AKARSZ csokit enni, fontos neked.

2016. okt. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1 ilyen fiatalon ne diétázz kettő magasságodhoz mérd a sulyt........
2016. okt. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem diétázni kell, meg állandóan sóvárogni egy szelet coski után, hanem egészségesen élni.

Nagyon egyszerű a testtömeg matematikája: ha többet viszel be, mint amennyit a szervezeted elhasznál, akkor hízni fogsz. Ha kevesebbet, akkor meg fogyni. Elhiheted, hogy nem attól a heti egy Sport szelettől fogsz elhízni.

Viszont ahogy már mondtam, a diéta a lehető legrosszabb mód a fogyásra. Életed végéig diétázni akarsz? Mert ha nem, meg fogod látni, a diéta befejeztével újra visszahízod, amit leadtál. A tápanyagbevitel csökkentésével magasabb fokozatba kapcsolod a szervezetedet. A szervezeted ugyanis nem buta, érzékeli, ha kevesebb a tápanyag, és megpróbál optimálisabban gazdálkodni vele. Ennek az eredménye, hogy bár folyamatosan szenvedsz, éhezel, egész nap gyötrődsz, hogy úgy megennél valamit, viszont emellett alig fogysz. Amikor pedig abbahagyod a diétát, a szervezeted pedig még rá van állva a gazdaságosabb működésre, amikor újra normális mennyiségű kaját eszel, jóval többet fog hasznosítani belőle a szervezet, mint amennyit normálisan tenne. Az eredmény: hízni fogsz.

Ráadásul pont a cukrot vonod meg, amivel pusztán az a bibi, hogy a túlsúlyod nem cukorból, hanem zsírból van. Persze, nagy mennyiségű (érted? NAGY mennyiségű) cukorbevitel esetén a cukor átalakulhat zsírrá, de ez egy hosszabb folyamat. Az elhízást inkább a zsír okozza. Ráadásul a cukorhiány meg éhségérzetet okoz, ami testileg és lelkileg sem kellemes.

Tessék egészségesen élni! Ha megkívánsz egy szelet csokit, egyél nyugodtan! Én 90 kilóról kezdtem el fogyni, most mentem 80 alá, de ha meglátnád, hogy néha miket eszek, szerintem menten infarktust kapnál. Ha megkívánom, lazán megeszek egy fél táblacsokit. Sőt, van, hogy egy egészet. De mellette a szükséges testmozgás minidg megvan, és igyekszek egészségesen étkezni. Nem azt mondom, hogy pl. soha nem eszek meg egy adag sült húst, de inkább a zsírszegény ételeket részesítem előnyben. Az eredmény: úgy adtam le több, mint 10 kilót, hogy egyszer sem éheztem.

2016. okt. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne éheztesd magad! Nem fog kifejlődni a tested, melled...
2016. okt. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Orfeus válasza:

Ennyi idősen nehéz odafigyelni a kajára, de az is csak egy része az egészséges életmódnak.


Járj el futni, pihenj eleget, és csökkentsd a szénhidrátot. 1-1 szelet csoki nem fog földhözvágni, viszont meglátod, ha a csokit is kihagyod, akkor bámulatosan fogsz fejlődni, és 3-4 év múlva, amikor a pasik nézegetnek, megköszönöd majd, hogy most elkezdted.


Nézz étrendet, és szólj a szüleidnek, hogy segítsenek benne, mert neked ez a cél. Ez egy nagyon nagy kihívás egyébként, sokan nem bírják, de fogyni nem nehéz, az tény.

2016. okt. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A nők napi kcal bevitele maximum 2200 kcal, általában ha ennél többet eszik az ember, akkor indul be a hízás. Ha 2200 kcal-t fogsz enni naponta, nem fogsz hízni, de fogyni sem. Ha 2200 kcalt eszel naponta és mozogsz mellé, akkor fogsz fogyni. :)
2016. nov. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szóval, belefér a csoki, ha számolod a kaloriákat és még belefér a napi 2200-be.
2016. nov. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egyébként számtalan cukormentes csoki van. De csillapítani lehet ízesített fehérjével, Mizo light kakaó, cukormentes rudi
2017. márc. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!