Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak, ha 5 napja...

Mit csináljak, ha 5 napja megy a hasam? Tovább lent.18/F

Figyelt kérdés
Barátnőmnek volt ilyen hányás-hasmenéses betegsége, én meg valószínűleg tőle kaphattam el. A különbség csak az, hogy ő 2-3 napig hányt, 1 napig ment a hasa és vége lett. Nekem a kezdete óta csak a hasam megy, de az nagyon, hányni nem hánytam egyszer sem, a lázam 3 napig volt 38 felett. 3 napig semmit nem ettem, 4. napon mentem orvoshoz, mert meguntam az egészet, ott írtak ki lopediumot és enterolt. Ez volt tegnap, aznap a gyógyszereket is elkezdtem szedni. Ma, az 5. napon még mindig semmi javulás, ugyanúgy megy a hasam, miután elmegyek a WCre utána morog, mozog, korog, mindent csinál. Ügyeletre nem akarok menni, mert annak benttartás a vége, és 9-én szóbeli érettségim van, nem nagyon akarom kihagyni. Mit tudok tenni, hogy javulást érjek el?

2017. jún. 3. 15:48
 1/4 TR75 ***** válasza:

Smecta.

A gyógyszerektől amúgy 2-3 nap után várj ténylegesen javulást.

Ha tudsz, igyál gyümölcslevet (amit nem cukroznak és stb.), egyél banánt, főtt krumplit vagy valamilyen kétszersültet. Természetesen csak keveset. Energiapótlásnak szőlőcukor.

2017. jún. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Filkoo ***** válasza:

Ha vírusos vagy bakteriális megbetegedésed van akkor muszáj lesz gyógyszereket szedned, de persze ne várj tőlük azonnali javulást, leghamarabb 2-3 napon belül fogod érezni a hatásukat.

Emellett nagyon fontos ha hasmenésed van hogy sokat igyál és könnyű ételeket egyél (értsd: alacsony zsírtartalmú, magas rosttartalmú). Ha 2-3 napon belül nem tapasztalsz javulást sajnos elkerülhetetlen lesz az újabb látogatás az orvosnál.

2017. jún. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Esetleg az közrejátszhat, hogy március végén volt epeműtétem (epekő eltávolítás)?
2017. jún. 4. 07:36
 4/4 Filkoo ***** válasza:
Nem valószínű, hogy a műtétednek ehhez bármi köze lenne.
2017. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!