Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitol gorcsos a nyakam?

Mitol gorcsos a nyakam?

Figyelt kérdés

14 eves lany vagyok,akinek gorcsos,kemeny a nyaka,es csak masszirozassal emyhitheto,ha faj a nyakam,illetve hideg

lobalzsam kremmel,ezek ekkor segitenek,de mi a problema valos oka?A tarkom es a nyak egesz resze kemeny,es gorongyos,illetve mamam azt erezte,hogy a csuklyas izom nagyon merev.Probaltam tornaztatni is,de nem javult.Szerintem elmegyek orvoshoz,mert volt olyan is,hogy annyira fajt,hogy nem jutott eleg ver az agyamba es fejfajasom lett(egy orvosnak tanulo ember mondta)Miert fajhat a nyakam?



2017. jún. 4. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Helytelen nyaki gerinctartásra gyanakszom. Például okostelefon vagy számítógépezés közben.

Pár év múlva fájni fog, ha a gép előtt görnyedsz:

[link]

Ha görnyrnyedt az ülés akkor a gerinc megfájdulhat derékban de a nyaknál is.

[link]

2017. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy neked mitől fájhat, de nálam a helytelen testtartás, sok számítógépezés, meg talán a hajlamosság tette be a kaput a nyakamra nézve. Az orvosom kezdésnek elküldött nyaki gerinc röntgenre, mert ugyan még csak 24 éves vagyok, de úgy érzem, katasztrofális állapotban van a nyakam, ami miatt már idegrendszeri tüneteim is vannak. Sajnos nem hallgattam azokra az emberekre, akik annyiszor hangoztatták, hogy ne görnyedjek egész nap a számítógép előtt.
2017. jún. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a gyors segitseget!Igazabol en nem szoktam szamitogepezni,maximum havonta egyszer,mert inkabb a telefonom hasznalom,de azt sem ulve szoktam.A testtartasomra probalok figyelni,de lehet suliban is sokat nezek le,most is faj...mentalis oka nem lehet?mostanaban sok baj volt,es elegge ideges fajta vagyok
2017. jún. 4. 22:31
 4/10 anonim ***** válasza:
A telefonod képernyőjét nézheted helytelen nyaki gerinctartással.
2017. jún. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kutatások szerint a feszültség nemcsak fejfájás, hanem a nyaki gerinc és a csuklyás izom területén megjelenő fájdalomban is megnyilvánulhat erős izomgörcs formájában. Logikus, hiszen idegeskedéskor, feszült állapotban az izmok megfeszülnek, így kialakulhat egyfajta görcsös állapot (főképp, ha hosszú távon van jelen a stressz).
2017. jún. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lehetseges mindketto,foleg nyaron majd probalok erre odafigyelni.A stresszel pedig nem tudom mit kezdjek..
2017. jún. 4. 22:50
 7/10 anonim ***** válasza:
A stressz levezetéséhez kiváló gyakorlatok vannak, az interneten is találhatsz párat ezek közül.
2017. jún. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt az oldalt célszerű elolvasni:

[link]

A teljes PDF címe:

"Miért nem múlnak el a porckorongsérves tüneteid"

Valahonnét a

[link]

oldalról töltöttem le, a pontosabb linket most nem találom.

Vagyis ha hosszan tartó helytelen testtartás vagy terhelés miatt folyadékot veszít a porckorong akkor lelapul és az ízületi tokok irritálódhatnak. Erre a fájdalomra is megfeszülhetnek az izmok.

Itt van két kép az egészséges és a lelapult porckorongról:

[link]

Bene Máténak videói is vannak, célszerű minél több tudásanyagot elsajátítani tőle azoknak akik úgy érzik hogy gerincproblémáik vannak, de azoknak is akik sok ülőmunkát végeznek de még nincsenek gerincproblémáik. Nekem nagyon bevált az általa nyújtott ismeretanyag.

2017. jún. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Járjál rendszeresen úszni. Mellúszás, rendesen betett fejjel, nem víz felett tartva! lehet, hogy segíteni fog, és ártani biztos nem.
2017. jún. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!Uszni lesz lehetőségem.
2017. jún. 6. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!