Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy hasi aneurizmám van?

Lehet, hogy hasi aneurizmám van?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok és azon gondolkoztam, hogy lehet van egy hasi aneurizmám. Igen, tisztában vagyok, hogy mi is az pontosan. Szóval fekszek az ágyamban és érzem ahogy "dobog" a hasam. Rátettem a mobilom és láttam ahogy mozog amikor ver egyet a szívem. 1 hete nem cigizek, nem kávézok, kerülöm az italt, mindenféle egészségtelen cuccot. 95 kg vagyok, van rajtam egy kis felesleg, kicsit stresszes életet élek, eddig keveset mozogtam és nem néztem mit ettem. Szóval srácok, bármit tudtok ennek érdekêben, mindenféle választ meghallgatok.

2017. jún. 9. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
A fentiek alapján minimális esélye az aneurizmának. Ha biztosra akarsz menni, akkor hasi UH vagy CT javasolt.
2017. jún. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Abszolút az 1-essel értek egyet!

Sajnos az aneurizmának sokszor nem igazán vannak jellegzetes tünetei, ezért nehéz megerősíteni vagy kizárni ez alapján.

Teljesen tünetmentes egyénnek is lehet aneurizmája, szerencsére azért elég ritka.


Tényleg az UH és más képalkotók tudják biztosan kimutatni vagy kizárni.

2017. jún. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De 18 évesen? Nem vagyok hozzá egy kicsit fiatal? De amúgy ez a "hasdobogás" akkor érezhető igen, ha odafigyelek rá. Ja és mostanában eléggé rángatózik a hasam de az szerintem az idegtől, sressztôl lehet.
2017. jún. 10. 07:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül az életkorral függ össze, bár magas vérnyomás, érelmeszesedés mellett gyakrabban kialakul, amik az idősebb betegekre jellemzőek inkább.

De örökletes kötőszöveti betegségek (pl.: Marfan-szindróma) is hajlamosíthatnak rá, ezért akár fiatalkorban is előfordulhat.

De ezek ritka betegségek, és nem feltétlenül vezetnek aneurizmához.


Szóval, ha tényleg nagyon zavar ez, akkor kérj egy ultrahangvizsgálatot.

Egyébként pedig próbálj kevesebbet aggódni ezen - hiszen azt mondtad, ha odafigyelsz rá akkor érzed - és élj továbbra is egészséges életet. :)

2017. jún. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!