Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Munkáltató megtilthat-e...

Munkáltató megtilthat-e műtétet? Kirúgással fenyegetve

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha valakinél daganatos megbetegedést találnak műteni kéne de napokon belül és a munkáltatója azt mondja ha elmegy megműttetni magát és nem jön dolgozni azonnal ki van rúgva?

Nem érdekli hogy ez daganat és ha nem műtik halálos semmi nem érdekli. Kirúg.

Mit lehet tenni? Persze írásba mindezt nem adja nem ilyen hülye.


2017. jún. 10. 14:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Erre azt szoktam mondani, hogy ilyen xar munkahelyet bármikor találok két perc alatt.

Ha kirúg, akkor kapsz munkanélkülit, abból fizetsz számlát. De ha van egy rendes dokid, elmondod, mi az ábra, és akkor ír ki dolgozni, ha van már másik munkahelyed.


Esetleg mindenki előtt kérdezz rá a főnöke, hogy ha nem mész a műtétre, viszont meghalsz, akkor szerinte be fogsz járni dolgozni? Ne vicceljen!


Ne hagyd magad megfélemlíteni.

2017. jún. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Utolsó mondatban munkavállaló helyett *munkáltatót akartam írni. bocsi! Csak felidegesít ez a téma, hogy léteznek ilyen főnökök!
2017. jún. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

"Erre azt szoktam mondani, hogy ilyen xar munkahelyet bármikor találok két perc alatt. "


Hát pont ez az. Ilyen xart találni lehet de azt meg minek.

Cseberből vederbe.

De jót na azt nem lehet.

2017. jún. 10. 15:08
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell venni, bizonyíték kell és beperelni...kártérítést fog ítélni a munkajogi bíróság egyértelműen mivel nem rúghat ki táppénz alatt. Amúgy meg az egészség a legfontosabb, ha kirúg akkor meg ráfázik kivéve ha szerencsétlen vagy és hagyod magad. De ha ilyen nyomorék vagy, hogy egyáltalán felmerül benned, hogy ne menj el a műtétre, hogy ki ne rúgjon akkor meg is érdemled. Én tuti beperelném, amúgy meg könnyedén lehet találni munkát, főleg ilyet. Sok sikert, remélem meggyógyulsz.
2017. jún. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

"mivel nem rúghat ki táppénz alatt."


Ez TÉVEDÉS. De iure és de facto is...

Kirúghat táppénz alatt. Szabályosan is.


Munkajog: táppénz alatti felmondás


[link]

2017. jún. 10. 15:30
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor olvasd el, amit linkeltél! Benne van, amíg táppénzen vagy, addig megvan a munkaviszonyod! Közölheti, hogy amint vége a táppénzes időnek, már nem kell visszamenned, de amíg táppénzen vagy, addig nem tud kirúgni!!!
2017. jún. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

"Benne van, amíg táppénzen vagy, addig megvan a munkaviszonyod!"


így van. kivéve ha szarik az egészre és akkor is kirúg miként az megtteék már x emberrel és akkor mit teszi? rohanok bíróságra??

És azzla mire megyek? őt megbüntetik? lehet. és abból a büntiből mennyi landol az én zsebemben?

egy fillér se.

állásom lesz? nem lesz.

értelme akkor?

2017. jún. 10. 16:41
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem hangfelvétel kell, hanem azonnal keresőképtelenséget kell igazoltatni a háziorvossal.

Megteheti, hogy közli keresőképtelenség alatt a felmondást, de indokolnia kell, a felmondási idő meg nem kezdődik el a keresőképtelenség végéig. A mügyi bíróság nem szokta szeretni, mert ugye munkával, magatartással összefüggő ok kell, az meg elég ritkán derül ki, amikor ott sincs a munkavállaló, tehát kilóg a lóláb.


Kérdező, jobbulást!

2017. jún. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, állásod nem lesz, ellenben tavaly februárban nyertünk pert a barátnőmnek (és az ügyvédjének nem sok köze volt a munkajoghoz, én voltam vele tb-béresként). Jogellenesen megszüntette a munkaviszonyát, amit a NAV felé ráadásul jelentett is a 1041-en, ezért nem kapott tp-t. Egy évig nem tudott elhelyezkedni. Erre az egy évre megítélték neki a bérét, plusz 450ezer ft-t.
2017. jún. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
akkor menj dolgozz és meghalsz de legalább lesz munkád
2017. jún. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!