Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent ez? Klinikai...

Viktor1987 kérdése:

Mit jelent ez? Klinikai diagnózisok: Leukopenia miatt kérik vizsgálatát. fvs:2,9 neut 49 l

Figyelt kérdés

Makroszkópos leírás

A: 2x2 ml EDTAs pvér B: 3 db pvér kenet saját.

Mikroszkópos leírás

06.08.

Perifériás kenet: a kenetben leukopenia észlelhetõ, 46% neutrophil granulocyta, 12% eosinophil

granulocyta, 5% basophil granulocyta, 9% monocyta és 28% lymphocyta látható. A lymphocyták

között 1-1 LGL sejt is feltûnik. A sejtmorphologia megtartott.

Áramlási citometria: a vérben 49% neutrophil granulocyta, 5% eosinophil granulocyta, 11%

monocyta, 32% lymphocyta látható. A sejtek 2,4%-a CD19+ B sejt, 5% NK sejt és 1% NKT sejt is

azonosítható, mellettük 21% CD3+/CD56- T sejt van jelen. A CD4:CD8 arány 1,6 fiziologiás.

A T sejtek részérõl kóros marker expresszió nem figyelhetõ meg.

Diagnózisok:

PERIFÉRIÁS VÉR VIZSGÁLATA LEUKOPENIA KAPCSÁN:

RELATIV BASOPHILIA (5%) ÉS EOSINOPHILIA (12%) A PERIFÉRIÁS KENETBEN

MALIGNITÁS NEM IGAZOLHATÓ



2017. jún. 15. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Haematologust kerdezz meg! En nem ertek hozza de az, hogy malignitas nem igazolhato azt jelenti nem volt koros/daganatos sejt a kenetben. Nem volt elotte valamilyen gyulladasod? Gyogyszermellekhatas is lehet!
2017. jún. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen ezt mondta az orvos is de arra lennék kíváncsi ez milyen betegség gyanúja? Tisztában vagyok,hogy gyógyszer mellékhatása lehet a gyulladásról annyit,hogy másfél hónapja járok gyúrni ha jól tudom az is lehet egyfajta gyulladás az izomszöveteket szakadása miatt.
2017. jún. 16. 12:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem egy betegseg gyanuja. A leukopaenia egy laborelteres aminek a hattereben rengeteg dolog allhat. Megneztek a verkeneted vannak e benne olyan koros/malignus sejtek, amik esetleg haematologiai betegsegek lehetoseget vetne fel. De miert nem beszelsz egy haematologussal?
2017. jún. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Beszéltem sőt voltam is ott vettek kenetet és azt írták a záró jelentésbe,hogy hematológia betegségre utaló jel nincs. De a házi orvos szerint akkor sem oké valami." , 5% basophil granulocyta " erre mondott valamit azt hiszem nekem ez így nem mond semmit.
2017. jún. 18. 12:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a haematologus jobban ert hozza, de ha a haziorvosodnak ketelyei tamadtak, akkor ha mas nem is nehany het mulva legyen egy laborkontroll vizsgalat.
2017. jún. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!