Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Okozhat e seprű vénákat égési...

Okozhat e seprű vénákat égési sérülés? És ha nem, mitől lehet, van e okom félni további szövődményektől, munka képtelenségtől? Részletek lent.

Figyelt kérdés

sziasztok!

kb december végén karácsonyi sütés főzés stb, felgyulladt a sütő olaj a konyhában, én meg megpróbáltam eloltani, de annak intenzitása miatt nem sikerült, megpróbáltam lefedni de nem volt elég nagy fedő hozzá. Gondoltam mivel serpenyőben volt, megfogom és a fogójánál fogva kiviszem az udvarra. Eddig minden rendben is volt, azonban az égő olaj kilöttyent, rá a combomra, miután kivittem a serpenyőt az udvarra, hogy legalább a lakás ne gyulladjon fel, rögtön levettem a nadrágot, és 10-15 percig hideg vízzel locsoltam. Ennek ellenére mivel a láng a nadrágot átégette, lett egy másodfokú égési sérülésem, amit azonnal kezeltem betadin plusz dermazin krémmel, és fedő kötést tettem rá. Aznap egy teljesen felületes égésnek tűnt, mintha csak a bőr legfelső rétege lehámlott volna, ám később lett belőle egy igen szép seb, ami kb két hüvelykujj utolsó perc méretű, a comb belső felén található, és kb két hét alatt gyógyult e annyira hogy már nem volt nyílt seb. Voltam vele orvosnál is. Mivel sérülését tekintve akármelyik horzsolás nagyobb és jobban fáj, ugyanúgy jártam vele dolgozni. Fizikai munkát végzek kb másfél / 1 éve. árú pakoló vagyok. A sérülés tehát két hét alatt begyógyult, és nagyon szépen gyógyult, nem maradt utána heg. Csupán egy halványfolt jelzi hogy volt ott valami égési sérülés. Ezzel egy időben vettem észre előszőr a comb belső felén ilyen kékes hajszál ereket, tehát nem rendes vénás tágulat, hanem kapilláris. Megmutattam rögtön orvosnak is, aki mondta hogy ezzel nincs teendő, és nem lehet az égéstől, tehát lehet hogy csak az égés miatt vettem észre. Fontos tuni azt is hogy ellentétes lábon mint ahol az égés tlálható jelent meg, és bal lábon. Azóta az égési sebből egy halvány folt maradt, ami napról napra egyre halványabb, viszont a kapilláris erek megjelentek jobb és bal lábon egyaránt, comb belső felén. Néha már viszket is. Napról napra erősebben látszanak, és minden héten felfedezek újabbakat. Azóta már beszéltem orvossal is, aki azt mondta hogy ez pusztán esztétikai hiba, nem tévesztendő össze a vénás visszértágulattal, és h nem folalkozzak vele, csináljak tovább a dolgom. :)

A családban egyedül a hugomon és a nagymamámon láttam ilyen ereket, nagymamámnak 20 évesen jött ki, és most 85 éves.Tehát nem kizárt az örökletes hajlam sem. Viszont egyre jobban zavar hogy húzódik, néha viszket, néha meg hetekre tünet mentes. Van e összefüggés az égéssel, illetve mitől alakulhat ki ilyen? Veszélyezteti e ez a munkavégzést, jövőbeni karriert? (ettől félek a legjobban).

Az árúkiadásnál néha nagy 80-90 kilós súlyokat is mozgatunk, és napi 8 órás, tehát nehéz fizikai munka.

Választokat előre is köszönöm.


29/F



2017. jún. 17. 12:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem sincs köze az égéshez! Valószínűleg hajlamod van rá, és sajnos a kemény fizikai munka nem tesz jót, főleg a nehéz súlyok emelgetése. Mondanám, hogy munka közben viselj kompressziós harisnyát, de mivel fiú vagy, nem tudom, mennyire lennél erre kapható... (Nem csak nőknek gyártanak ilyeneket). Ezen kívül még megpróbálhatsz valami érfalerősítőt (bioflavonoid szedés, pl. diozmin-heszperidin) vagy szőlőmagolaj, illetve valami kenőcsöt, pl. vadgesztenye krém). De a legjobb az lenne, ha nehéz súlyokat nem kéne emelgetned! 😔

2017. jún. 20. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!