Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lyme-kór és agyvelőgyulladás...

Lyme-kór és agyvelőgyulladás tünetei mikortól jelentkeznek és meddig (hány hét, hónap) jöhetnek elő, meddig kell figyelni a kullancscsípés helyét?

Figyelt kérdés
Mert ahány weboldalt néztem, annyifélét írt, valamelyik 3-14 nap között írta, valamelyik egyből a csípést követően, valamelyik hónapokkal utána írta, hogy még előjöhet...
2017. jún. 20. 11:37
 1/3 Hollender Gabor válasza:
0%
Google a baràtod...sőt...a hàziorvos még nagyobb😂😂😂
2017. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Magának a Lyme kórnak eleve több szakasza van:

- csípést követően pár nap és megjelenthet az erythema chronicum migrans= bőrtünet

-ez után jöhetnek felső légúti tünetek.. disszeminálódhat meningitist okozhat

- és van késői tünetcsoportja is és igen az akár hetek után is jelentkezhet: pl az agyvelőgyulladás vagy ízületi gyulladások

2017. jún. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A lyme és a borealis évekig is lappanghat, nincs tünet, nekem az utobbi volt én is csak kíváncsiságból csináltam tesztett mert volt olyan évem amikor 8-at is kiszedtem magamból. Az agyvelőgyulladás ellen van védőoltás: Encepur a neve.
2017. jún. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!