Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Komoly betegség a Szklerozis...

Komoly betegség a Szklerozis multiplex?

Figyelt kérdés
Eloszor amikor kiderült hogy ez a betegségem van úgy ereztem az anyukám sírt a házi orvosom kiakadt teljesen. Viszont egy hónap elteltével meg nem kezdtek meg amugy a kezelésem az érettségire való tekintettel, most úgy érzem higy annyira nem az legalábbis az élettarsam akivel egyutt elek igy érezteti Es kezdem enis igy gondolni .. első két hétbe rendes volt segitett de most mar nem erdekli ha rosszul érzem magam mintha else hinne igazabol.. meg nem szabadna streszelnem elvileg Es hat En nagyon felek az érettségitol de ot pl. Ez se érdekelte.. meg bunko Es nem ert meg semmit.. kiváncsi lennék hogy mások hogy gondolkodnak errol a betegségtől súlyos vagy nem súlyos v. Komoly vagy Nm komoly. Köszönöm elore is a válaszokat :)

2017. jún. 24. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Szia! A szklerózis multiplexnek van nagyon enyhe, és súlyos változata is.


[link]

2017. jún. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt ! :) nekem nem mondtak

Meg hogy melyik van. Van 3 aktív gócom Es tobb nem aktív az elmúlt harom hónapban meg többször is rosszul voltam fel testre zsibbadas felálltam össze estem nem birtam járni Es a többi ..:( szerdán fogok menni orvoshoz ahol majd elmondják pontosan melyik van.

2017. jún. 24. 12:10
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Sajnos elég komoly betegség.
2017. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A szklerózis multiplex komoly betegség. Nekem a testvére van ( SLE - vagy Lupus (talán így többen ismerik)), én nagyon sokat kínlódok vele. Voltak persze tünetmentes évek, de most 3 éve folyamatosan rosszul vagyok. Nem elkeseríteni akarlak, de jobb ha tudod milyen betegséggel élsz együtt. Ha ilyen a párod, akkor jobb ha most otthagyod, mert ilyen ember mellett ezzel a betegséggel kínkeserves életed lesz! Az én párom szerencsére nagyon jól viseli, hogy beteg vagyok, mindent megtesz értem, de betegségem miatt megismertem egy csajt, neki pl akármilyen rosszul is van elvárja a férje, hogy ellássa a háztartást. Én ha "formában" vagyok, napokig hetekig felse bírok kelni az ágyból. Wcre kisegít valaki, fürdeni is segíteniük kell. Ennivalót ágyba hozzák nekem. Ha olyan emberrel élsz együtt,aki ezt a betegséget nem tudja tolerálni mégnehezebb életed lesz,mint nélküle.
2017. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Az SM-nek van jóindulatú és rosszindulatú fajtája is: [link]
2017. jún. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%

Rossz, komoly betegség az SM.

Pár év távlat alapján nehéz megbecsülni a lefolyását.

Az érettségi az SM-hez képest komolytalan dolog egy ember életében. Úgy kell hozzáállnod, ahogy az élettársad. És ne add a tested a big pharma (nagy gyógyszergyártók) kísérletinek (interferon és monoklonáris antitest terépia sem garantál semmit, amivel hitegetnek a gyártói).

Éld vidáman az életed, táplálkozz "sokrétűen" helyesen.

Ha SM tüneteid lesznek, fogadd el a szteroid terápiát - a tested tudja meggyógyítani legjobban önmagát. Bízz benne, hogy enyhe lefolyású lesz.

így nem fognak meglepetések érni.

2017. jún. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgass kicsit az SM-ről, ha van időd tanulás közben. [link]

Jól szerkesztett fórum az SM-ről.

2017. jún. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!