Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szklerózis multiplexes betegek...

Evenstar kérdése:

Szklerózis multiplexes betegeket szeretnék kérdezni arról hogy kinél milyen tünetekkel jár a betegség? 2 éve diagnosztizáltak nálam SM-et jobb oldali bénulás majd rendbe is jöttem de nrm tudom mire számíthatok még!

Figyelt kérdés
Sm

2017. jan. 30. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
2017. jan. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod de szerettem volna más szemszögéből látni aggaszt hogy nem tudom mi vár rám 😞
2017. jan. 30. 22:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos senki nem tudja, hogy mi vár rá, bármilyen neurológiai tünet megjelenhet: zsibbadás, bénulás, izommerevség, fájdalom, elmékezet problémák, nehézkes gondolkodás, folyamatos "ölelés" érzés, szexuális problémák, meg bármi ami az aggyal kapcsolatos és még eszedbe jut...
2017. jan. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 31. 10:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. 10 eve diagnosztizaltak. Az elso shubom spontan gyogyult (rohamszeru szedules) a 2. Steroidlokesre gyogyult (szinten szedules, egyedul menni sem tudtam) aztan 6 evig semmi, majd 10 honap alatt 3 latoideggyulladas. Most 2 eve copaxone, azota semmi (kopp-kopp). Szoval ez ennyire kiszamithatatlan. Ha elfogadsz egy tanacsot, annyit foglalkozz a betegseggel, amennyit o veled. Kitartas, veled vagyok:)
2017. márc. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem baloldali bénulás ami rendbejött volt közbülső tünetem 20 éve SMesként (nem az első években jött).

Azóta a bal lábam már olyan, mintha egy ötkilós nehezék lenne rajta. Ébredés után jobb, estére kifáradáskor felemelni se tudom (de a jobb lábamat igen!). Öltözködésnél autóba be és kiszállásnál (utasként) zavaró. Fürdőkádba belépni estére nem tudok. Járástávolságom 100 méter alá ment az utóbbi 5 évben. Mire számíthatsz? Koordinációs zavar, ataxia, imperatív vizelési ingerre, perisztaltika zavarára, szorulásra - erre se hamar. Akkor kezd igazán rossz lenni a helyzet, amikor már el-elesel véletlenül. Ez nem a betegség romlását jelzi, hanem a betegség következményeként kialakult ataxiát vagy görcsöket, megfeszült izmokat. Billentyűzés, fáradtság - nem sorolom tovább - azt gondolom a lényegesebb saját gondjaimat leírtam,

2017. márc. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hosszabb idő után számíthat az ember fájdalmakra is.

No nem az SM miatt hanem az SM miatti elesések és görcsök miatti fájdalomra.

Egy engem meglepő fájdalom a hát-derék trapesius, illetve latissumus dori, és rhomboideus major izmok görcse.

Ha begörcsölnek egyrészt fáj, másrészt mozdulni is alig tudsz - jó vagy rossz esetben csak fenékre ülsz és ez újabb fájdalmakat okozhat.

Ugyanezt érzem magamon és a térdhajlító (hátulsó) izom görcseinél, ami nagyon váratlanul jön és könnyen elesek miatta - utána meg gondozhatom sérüléseimet, amíg lehet.

Ekkor értettem meg igazán, hogy mit is jelent a görcs.

2017. ápr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!