Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet tenni, ha Hasmimotos...

Viktorka26 kérdése:

Mit lehet tenni, ha Hasmimotos betegség áll fenn?

Figyelt kérdés
HASHIMOTO BETEGSÉGET diagnosztizáltak nálam! Szülés után vagyok 16 hónappal! Soha semmit bajom nem volt,most teli vagyok tünetekkel ! De az orvosok szerint semmi bajom nincs!Neves endokrin Dr-nővel konzultáltam aki meg állapította ezt a betegséget!Azt mondta nem kell még szednem semmit csak életmód váltás és NAGYON KOMOLY DIÉTA AMI segíthet tünet,mentességet elérni!De sehol nem találok semmit... Mit ehetek mit nem ehetek? azt olvasom,hogy KB semmit lehet enni... meg,hogy glutén ls tej mentes diéta életem végéig ha jól akarok lenni!De nem találok egy útirányadó lapot egy semmit ,hogy most akkor holnaptól mit iktassak ki az étkezésemből úgy kb míg élek! SEGÍTSEN VALAKI NAGYON EL VAGYOK KESEREDVE!!!!!! 35éves múltam és szeretnék még babát! SEGÍTSÉG:(((((((((((

2017. júl. 1. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre vannak kitalalva a dietetikus szakemberek.
2017. júl. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A doki adjon étrendet, ha megállapitotta aa diagnozist.
2017. júl. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi sajnos nem értünk ehhez a betegséghez. A doki, aki megállapította, valószínűleg igen. Szerintem tőle kérj diétás étrendet, ne a gyakorin. Jobbulást kívánok!
2017. júl. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
36%

Milyen neves endokrinológus az, aki diagnosztizál egy betegséget aztán azt mondja, diétázz, de nem mondja meg hogyan? Három kattintással kiderült, hogy a HASHIMOTO egy hormonhiány miatt kialakuló betegség,

Prof. Dr. Lakatos Péter szerint semmilyen összefüggés nincs a Hashimoto thyreoiditis kimenetele és bármilyen típusú diéta között! Viszont mivel a pajzsmirigy alulműködés okozza, hormonpótlással remekül kezelhető. Keress másik endokrinológust.

2017. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ismerek Hashimotost, azon kívül, hogy inzulinrezisztencia miatt nem eszik cukros, gyorsan felszívódó szènhidrátos èteleket, nem tartóztatja meg magát semmitől, gyógyszert viszont szed rá.

Arra gondolhatott az endo doki, hogy glutèn, laktóz, szója stb. mentes kajákkal csökkenthetők a tünetek. De egyènenkènt eltèrhet, hogy mi az az ètel, összetevő, aminek az elhagyásával jó eredmènyeket lehet elèrni.

Gondolom magán dokihoz mentèl, a pènzèrt ugyan megmondhatná, mit ne egyèl, hívd fel.

2017. júl. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez a dokim mar a harmadik magán endokrinologus akinél jártam! A többi azt se mondta hogy beteg volnék.. miven a tshm jo a t3 t4 jo.. az anti tpo ami nem ko. De erre senki semmit nem mondott... én meg keresem ketségbeesésembe a lehetőségeket és járom a fokikat de mindenki meg erősit hogy nem vagyok beteg meg hogy minden leletem mindenhol NEGATIV!! Ez a harmadik endokrin drnő aki bele olvasott a korabbi leletek e és a mostaniakba igy alitotta fel ezt a fiagnozist e mellett kért külön hormon vizsgálatot! Ennek várom az eredményét... azt mobdta ennek megléte után tud többet mondani! Addig is csak diétázzak es ha kérdésem van irjak neki szivesen válaszol! Nevet nem irok ki de a Budai endokrinközpont eggyik fő drnőhe az év doktornője cimmel...és valóban nem mondta hogy mit egyek mit ne egyek stb..csak azt hogy diétázzak... igen tudom hogy dietetikus meg mondja hogy hogyan tovább,de! 10 hónap alatt annyi helyen voltam és annxi pénzt fizettem ki magán úton hogy le sem merem irni ,higy arra gondoltam mielőtt újabb 10 ezreket verek el újabb dokinak meg merlek kérdezni benneteket hátha van ötlet valakinek! Hátha tudna valaki segiteni pénz nélkül is... nem kell azonnal le szólni hogy ne itt kerdezgessek!!! Mindenkinek köszönöm a HSZ-t továbbra is várom barki véleményét tapasztalatát!! Már többet tudtam meg azzal hogy fel tettem a kerdést .,hogy glutén laktoz stb mentes dieta után kutakodjak!!! Köszönöm a válaszokat!!
2017. júl. 1. 22:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Amúgy ha ez "megnyugtat" èn is ezt tapasztaltam, hogy pajzsmirigy tekintetèben csak a sötètben tapogatóznak, mi a helyes. Abban sincs egyetèrtès, hogy mi a normál TSH szint. Nekem már áprilisban 4,5 volt, de akkor azt mondták rá, hogy 4,7-ig jó. Ja, így amúgy gyerekem nem lehet, de amúgy teljesen egèszsèges ez az èrtèk. WTF? Májusi vèrvètel meg máshol volt, ott meg 3,6-ig volt jó az èrtèk (4,7 lett). Viszont hallottam olyat is, hogy legújabban 1,3 felett is már magasnak fogják venni.

Szóval jó nagy sötèt folt ez a pajzsmirigy, sokszor azt sem tudják, mit okoz. Pèldául valakit magas vèrnyomással kezelnek èvekig, szedetik a gyógyszert, ès eszükbe se jut pajzsmirigyet vizsgálni, hogy esetleg nem-e az a ludas.

2017. júl. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, aktuális-e még, vagy már megoldódott a probléma.

Azért leírom, amit tudok:

1., A normál TSH-érték laboronként eltérő lehet; a lényeg, hogy akkor jó, ha az adott labornál használt referenciatartományon belül van.

2., Ha jó is a TSH, az még nem zárja ki a betegséget, az esetek 10%-ában sajnos így van.

3., A magas aTPO-szint a Hashimoto egyik fő jellemzője. Ha ez magas, akkor majdnem tutira HT a diagnózis. A másik vizsgálat, amire a diagnózist alapozni szokták, az ultrahang. Ha ez még nem volt, akkor érdemes mielőbb megcsináltatni.

4., A Hashimoto-szindróma egy autoimmun betegség, méghozzá konkrétan az, hogy a szervezet a saját pajzsmirigye ellen fordul. (Tehát pont fordítva, mint ahogy Andizsuzsi írta: nem a pm-alulműködés okoz HT-t. - Egyébként nem olyan egyszerű megérteni ezt az egészet, amikor tavaly júniusban nálam is HT-t diagnosztizáltak, én sem értettem, hiába elolvastam a Wikit. A doki meg kb. semmi használhatót nem mondott. Fél év múlva ástam csak le a mélybe, mert nemhogy javult volna az állapotom, hanem újabb tünetek jelentek meg.)

5. Tehát a Hashi okozza az alulműködést, a Hashi okát pedig nem lehet pontosan tudni.

A funkcionális orvosok szerint három tényező van: a genetika, a körülmények, és a táplálkozás (gyomor, emésztés). A genetikán nem tudunk változtatni, a körülményeken sem igazán (max. a stresszt csökkenteni), a táplálkozáson viszont igen. Megfigyelték ugyanis, hogy az AI gyakran jár együtt az ún. áteresztő/lyukas bél szindrómával; ennek oka pedig a legtöbbször a glutén. Ezért szokták javasolni a gluténmentes diétát, ami - szintén a kutatások szerint - még azoknál a HT-seknél is hatékony lehet (tehát feltételes módban), akik nem gluténérzékenyek. Hasonló okból nem javasolják a tejtermékeket, ill. a cukrot.

Van még egy fontos tényező, ami a betegség gyökere lehet: baktériumok, vírusok, fertőzések. Gyakori a H. pilory, de más is előfordul. Ezeket kell első körben kiirtani, utána helyreállítani a bélflórát...


Ha visszajelzel, és van kérdésed, segítek, ha tudok.

2018. febr. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!