Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az autizmus örökölhető?

Az autizmus örökölhető?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sokat gondolkodtam, hogy vajon az autizmus örökölhető-e? Próbáltam utána nézni, de nem sokra jutottam. Titeket kérdezlek, hátha valaki tudja a választ. 16 évesen diagnosztizálták nálam az asperger-szindrómát. Ekkor gondolkodtam el, hogy így nem akarok gyereket, ha az autizmus örökölhető. Egyrészt lehet súlyosabb lesz, másrészt tudom milyen szenvedéseken fog keresztül menni(ha örökölhető). 18/F

2017. júl. 3. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem mondható örökölhetőnek. Mivel sajnos mai napig nem nagyon tudjak a "betegség" okát. Főbb oknak, amire gyanakszanak a védőoltást mondják. Ami érdekes még, hogy több fiút érint mint lányt.

21/F két iker autista testvére.

2017. júl. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az autizmus nem egyenlő azzal, ha valaki farburgeres. Ez 2 külön kórkép.

És egyelőre semmi bizonyíték nincs amellett, hogy örökölhető volna akár az egyik, akár a másik.

2017. júl. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyenlőre a tudomány azt se tudja biztosra megállapítani, hogy az autizmust milyen neurológiai elváltozás okozza hiszen nagyon széles skálán( spektrumon) megfigyelhető.Tehát a nagyon enyhe és a nagyon súlyos állapotokban egyaránt.

De abból kiindulva, hogy teljesen egészséges szülőknek is születik autista gyermeke az okok talán inkább a terhesség és a születés körülményeben keresendők a hajlam mellett.

Ebből kiindulva ha nem lennél aspergeres akkor is van esélyed autista utódra.

Az, hogy mennyivel nagyobb így az esély földi halandó nem tudja neked megválaszolni.

2017. júl. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nos! Nem kifejezetten azt mondják, hogy öröklődik, de a családi halmozódásnak nagyobb az esélye. Magyarán, igen, meg van rá az esélyed, hogy autista gyermeked szülessen.

Az autizmus megjelenése visszavezethető genetikai tényezőkre is, a mai napig nem tudni, mi okozza pontosan. De nem a védőoltások! Ez egy oltári nagy, haszonleső hazugság volt annak idején, amit egy orvos publikált, de azóta sem találtak rá bizonyítékot, ezzel szemben rengeteg vizsgálat cáfolja.

2017. júl. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták, hogy örökölhető, mert apai ágon nagyanyám és apám is elvileg (diagnózis nem volt) autista volt, én pedig aspergeres lettem (megdiagnosztizálódva). Azt mondták nekem, hogy mindenképpen autista vagy aspergeres gyerekem lesz, de csakazértis készítek, mert vágyom aŕra, hogy 5-10 éven belül apa lehessek.
2017. júl. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt tudom, hogy az oltásos dolog az hülyeség. Dr. Andrew Wakefield ő állította ezt a hamis dolgot, hogy MMR-elleni vakcina autizmust okoz. És itt a kis történet is: Dr. Andrew Wakefield tanulmánya állította, amely a nívós Lancet folyóiratban jelent meg. Kiderült azonban, hogy Wakefield meghamisította a jegyzőkönyvet, ugyanis érdeke volt ilyen rémhírt terjeszteni, Boldogkői professzor is írt az okairól: „Az egyik ok az, hogy egy autista gyermekek szüleit képviselő ügyvéd jelentős összeget fizetett Wakefieldnek a „pozitív” eredményekért. Ha ugyanis kiderül, hogy az autizmust a védőoltás okozta, akkor a szülők jelentős kártérítésre számíthattak volna a vakcinagyártó cégtől. A másik, talán fontosabb indok az lehetett, hogy Wakefield már a cikke előtt kilenc hónappal szabadalmi kérvényt nyújtott be egy saját fejlesztésű egykomponensű kanyaró-ellenes vakcinára, magyarán ki akarta ütni az ellenfelet, az akkor már 10 éve a brit piacon lévő MMR vakcinát.”
2017. júl. 4. 18:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Figyelj ... ez is lehet kacsa :)
2017. júl. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!