Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kemoterápiás kezelés alatti...

Kemoterápiás kezelés alatti munkavégzés megoldható valahogy? Nem akarom hogy kirúgjanak

Figyelt kérdés

Ez nem olyan hely ahol elnézik a lógást a hiányzást kivágnak azonnal. Még 1-2 napot elnéznek többet nem.

Hogyan oldhatom meg hogy kemós kezelés alatt bejárhassak melózni? Sajnos elpatkolni se akarnék még a kemót meg nem lehet tolni fájdalmaim vannak.

Orvos azt mondja felejtsem hogy kemó alatt melózni járok örülhetek ha a wc-ig elmegyek egyedül.

Ez igaz? Mert akkor fel is köthetem magam mert ha nem megyek kirúgnak és akkor itt a világ vége. Miből élek majd. Másik állást ugyan hol. Főleg betegen..


2017. júl. 7. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ milyen Kemo. Mert kemo és kemo közt is van különbség. Az sem mindegy mi az alap betegséged. Nagyon összetett. Azt az orvos tudja milyet kapsz, laikusnak nehéz ezt elmagyarázni. Amúgy ki tudja hogyan reagálsz, de sanszos, hogy minimum láz, hányás, rosszul lét, étvágytalanság, de van akinek minimális. Azonban tényleg lehet, hogy szinte fel sem tudsz kelni,annyira legyengülsz. Haja sem hullik ki mindenkinek. Tudok olyat akit abszolút nem viselt meg, busszal járt be 50 km-ről mindennap kemora, ugyan úgy tette a dolgát, igaz nem dolgozott. Van aki pár hetet nem dolgozott csak, utána újra és bírta, pedig elég idős volt. Ezért nem rúghatnak ki, ha táppénzre mész. Akkor irány a munkaügyi bíróság.
2017. júl. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Lehet én vagyok naív, de kizártnak tartom, hogy súlyos betegség miatt ne legyenek elnézőek. Mert lássuk be, kemo nem egy mezei náthára van, amit az ember fél lábon kihord.

Mert azt megértem, hogy nem tolerálják ha valakinek minden második héten megy a hasa vagy folyik az orra. De a te eseted más.

Próbáltál már a főnököddel beszélni erről?


Ha az orvos azt mondta, hogy nem tudsz dolgozni, akkor valószínűleg így is van.

A kemo legyengíti a szervezetet. Még ha be is mész dolgozni, elvégezni a dolgod nem tudod rendesen. Ami egy irodában sem éppen kellemes dolog, de pl. szalagmunkánál akár még munkabalesetet is okozhatsz (elájulsz, stb).

Én megpróbálnám a helyedben ezt megbeszélni, mert ez nem játék. Arról nem is beszélve, hogy a gyógyulási (a kemo sikerének) esélyeid is rontod, ha még a munkával is terheled magad.

2017. júl. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondold át az életedet. Mi mennyit ér? Milyen lehet ez a munkahely?szereted vagy csak a pénzért vagy ott? Biztosan találsz jobbat,esetleg amúgy is kellene váltani,könnyebb munka,kevesebb stressz. Ha táppénz alatt kirúgnak irány a munkaügyi bíróság.
2017. júl. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja azt nem írtam le hogy munkaerő köélcsönzőn keresztül vagyok dolgozttava és ez reménytelenné teszi a helyezet.

ez egy olyan egyszerűsített jogviszony amit bármely fél azonnal következmény nélkül felmondhat bármikor.

ezért nincs értelme arról beszéln hogy betegállomány meg ha kirúgnak akkor bíróság mert itt akármikor kirúghatnak és semmit a világon nem lehet tenni (persze alapvetően én is leléphetek akármikor)

2017. júl. 8. 09:29
 5/8 A kérdező kommentje:
csak én nem lépek. mégis hova mennék.
2017. júl. 8. 09:29
 6/8 A kérdező kommentje:

főleg így ahogy most vagyok. így még oda se kellek hova másképp esetleg kellenék.

az meg hogy a munkáltató majd megértő lesz azt meg nem is kommentálom. szekus cég itt nem szaroznka 5 perc alatt kivágnak vannak ezren helyettem.

2017. júl. 8. 09:30
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Sok ezer ember van munkerőközvetítőn keresztül, még is mennek táppénzre. Anno dolgoztam én is úgy 4 évet. Sok helyen kirúgnak hamar, de egy súlyos beteg Vagy, kettő hidd el a véd a munkaügyi bíróság, nem kell félni oda menni. Tudom a munkaügyi törvényeket. Ha meg valami nem korrekt szerződést írattak alá, ami törvénybe ütköző, akkor úgy is semmis. Ne kifogásokat keress, hanem megoldásokat. Ha ki is rúgnak, olyan nincs, hogy nincs más munka, ha csak nem tanyán élsz vagy valami eldugott alföldi faluban. Nem újságban és cégeken keresztül lehet melót találni.
2017. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ilyne leveleket kapok privátbna. döbbenet!!

ezek nagyobb mocskok mint a cégem...



Szia!

Akkor nincs más hátra, mint az, hogy elkezded inni azt a táplálék-kiegészítőt, amit én is és családom is már 5 éve napi szinten fogyaszt! Kifejezetten arra fejlesztették ki, hogy a kemo és sugár mellékhatásait csökkentse, illetve megszüntesse. Több pozitív tapasztalatom van már: melldaganat, májdaganat, leukémia, nőgyógyászati daganat.

A másik dolog, hogy ez egyben egy üzlet is, hiszen ajánlás után jutalékot fizetnek. A miből fogsz megélni kérdésedre is ez a megoldás!! Én már csak ebből élek!


Neked lesz nagyon durva saját tapasztalatod és azzal nagyon gyorsan lehet haladni az üzletben..


Na mit szólsz?


Üdv: Roland

2017. júl. 9. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!