Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy tudnék átlendülni a...

Hogy tudnék átlendülni a kezdeti nehézségeken? Álló munka

Figyelt kérdés

Röviden a helyzet annyi, hogy jövőhéttől kezdek egy cégnél komissiózóként. Felhívták a figyelmem arra, hogy néha nehéz dolgokat kell emelni. A problémám az, hogy nem bírok hosszútávon állni. Nekem a napi 8 óra állás olyan szinten lélek- és testölő, hogy az hihetetlen. Tudom, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Friss diplomásként, még nem találok a szakmámnak megfelelő állást, muszáj vagyok itt dolgozni. Dolgoztam már ilyen helyen diákként, de akkor heti 2-3 napot és akkor is ki voltam. Állástól olyan szinten fáj a talpam, mintha már a csontom is fájna. Tudom, hogy az életmódom és a kis súlyfeleslegem is rátesz a fájdalomra.


Akikkel eddig beszéltem a témáról mindenki azt mondta, hogy jó sok fájdalomcsillapító, kitartás, jegelés, felpolcozás és fogyás segítene.


Ti milyen tanácsot tudnátok adni? Igazából fontos is lenne az állás, mert lehetőséget látok benne, hogy esetleg felkerüljek irodára is. De hát mindenki "lent" kezdi..


Köszönöm a válaszokat.

N


2017. júl. 14. 12:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Munka jellegéből kifolyólag 12-16 órás műszakokat állok végig. A következőket tapasztaltam:

Fontos a minél kényelmesebb cipő. A teljesen nyitott szandált találtam legjobbnak ilyen szempontból.

Kezdetben a polcolás mellett érdemes masszírozni a lábat, és nem csak a lábfejet, hanem a lábszárat is végig (a lábfej hajlító/feszítő izmai a térdhajlat alatt vannak).

Nem jó egy helyben állni mozdulatlanul. Még rosszabb váltott lábon! (Sokan elkövetik ezt a hibát.) Kell topogni, lépkedni, mászkálni. A sétálás kevésbé fárasztó, mint az egy helyben járás, mert a mozgás segít a vénás vér áramlásában.

Ha már vénás vér: a tartás is nagyon fontos. Minél egyenesebb testtartásra kell törekedni, de nem erőltetve és mint aki karót nyelt, hanem mintha a nyakunk egy kampóra lenne felakasztva és arról lógnánk, illetve a csípőt kell "eltolni" a talpunktól:


https://www.youtube.com/watch?v=52fNdO_cAUI&t=6s


De egyébként idővel megszokod az állást. Vannak 70 fölötti munkatársaim is, simán állnak este 8-ig reggel 5-ös kezdéssel.

2017. júl. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!