Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy uhn voltam, mit...

Pajzsmirigy uhn voltam, mit jelent ez?

Figyelt kérdés

Dokihoz időpontom 1 hónap múlva lesz, de hátha tudja itt valaki, hogy mit jelent az uh leletem.

A pajzsmirigy mk. lebeny enyhén nagyobb. Mk. lebenyben elszórtan néhány apró 3-4mmes echoszegény göb látszik. A vascularisatio kissé fokozotab. Vélemény: struma nodosa et diffusa.

A válaszokat köszönöm


2017. júl. 17. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy nettes orvos jobban tudna segíteni. Orvos válasz

oldalon. Pontosabban ( Házipatika.com )

2017. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A háziorvoshoz miért nem mész el vele ?
2017. júl. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

mk - mindkét

Mindkét lebenyed nagyobb egy kicsit.

Struma nodosa et diffusa - göbös, megnagyobbodott pajzsmirigy

A göbökről ilyenkor nem szoktak semmit írni, csak hogy echoszegény, echodús vagy milyen szerkezetű, de hogy micsodák pontosan, azt így nem tudják megmondani. Általában ha több van belőlük, nincs ok aggodalomra és még nagyon kicsik is, nem fognak szerintem vele úgymond komolyabban foglalkozni, tehát gondolok itt biopsziára vagy műtétre.

Tekintve, hogy amúgy is nagyobb a pajzsmirigyed, valószínűsíthető a túlműködés, ezért is vannak benne göbök.

TSH hormont néztek?

2017. júl. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3. Válaszolónak köszönöm. Igen néztek TSHt 0.02 volt. FT4 21.26, FT3 5.87. Majd mennem kell izotópos vizsgálatra is.
2017. júl. 17. 15:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt egy laikus pontosan nem tudja megmondani csak a doki .
2017. júl. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
TSH jó alacsony, akkor valószínűleg tényleg túlműködsz.
2017. júl. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5. Egy laikus nem, de egy másik pajzsmirigyes nagyjából igen. De valóban, egészen pontosat csak az orvosok tudnak.
2017. júl. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!