Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hova fordulhatok több mint 2...

Hova fordulhatok több mint 2 éve fenn álló derékfájdalommal, illetve bal lábba sugárzó fájdalommal?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és már több mint 2 éve fáj a derekam és környéke, valamint a bal lábamba is lesugárzik a fájdalom. Voltam már CT és 2 MR vizsgálaton. A CT után azt mondták, hogy protrusiom van, ezzel elmentem gyógytornászhoz aki nem tudott segíteni rajtam. Itt megrekedtem egy ideig és kb. rá egy fél évre elmentem MR vizsgálatra ahol a következőket írták a leletre;

Itt a következőket írták:

A lordosis csaknem kiegyenesedett.

A csigolyatestek magassága megtartott, bennük kórjelző értékű jelintenzitás eltérés nem ábrázolódik.

A korongok víztartalma normális, rajtuk kóros mértékű előboltosulás nem mutatható ki.

L.V és sacrum magasságában az epiduralis zsírszövet kifejezettebb.

Szabályos conus (L.I csigolya magasságában végződik) és cauda. A canalis spinalis számottevően nem szűkebb.

Vélemény: Kóros mértékű porckorong előboltosulás nem ábrázolódik. Epiduralis lipomatosis.

Itt az orvosom azt mondta, hogy járjak úszni, aztán majd elmúlik magától, mivel nem találtak semmilyen kóros dolgot.

Mivel ezután továbbra is fennállt a fájdalom ezért elmentem egy reumatológushoz, aki felírta az ilyenkor szokásos kezeléseket.

Voltam gyógytornásznál, természetgyógyásznál, súlyfürdőn, ultrahangos illetve elektromos kezelésen, masszázson stb. Itt viszont megjegyezném, hogy az összes kezelés 10 alkalmas volt és egymással párhuzamosan jártam rájuk, azonban a 6. alkalom után meg kellett szakítanom a kezeléseket mivel rosszabbodott az állapotom. Azóta voltam már a Budai Gerincgyógyászati központban ahol azt mondták, hogy tanácstalanok. Most jelenleg ugyanott vagyok ahol 2 éve.

Vannak jobb időszakok, amikor nem fáj szinte egyáltalán 1-2 hétig, de mindig visszajön és már mondhatni megtanultam együtt élni ezzel a fájdalommal. Már kb. teljesen lemondtam arról, hogy segíthetne rajtam bármi is, hiszen eddig is rengeteg dolgot kipróbáltam és semmi nem használt. Azonban nem akarom hogy így keljen tovább élnem ilyen fiatalon. Nem tudom kihez fordulhatnék ezzel a problémával Nagyon hálás lennék ha valaki tudna adni bármiféle iránymutatást hogy esetleg mivel kellene még próbálkoznom! Előre is köszönöm a segítséget.



2017. júl. 29. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy! Az egyáltalán nem jelent jót, hogy a lordosis kiegyenesedett. Nekem a nyaki rtg-re írták ezt, ami azt jelenti, hogy a gerincem felső íve, a nyakamnál elengedte a természetes ívét (irodai munka). Zúg is a fülem, fejem egész nap, meg szédülök is...

Én most kezdtem a gyógytornát, egyelőre semmi...


Mi az, hogy a gyógytornász nem tud rajtad segíteni? Meg miért tanácstalanok? Semmiféle gyógytorna nem vált be?

Hihetetlen, hogy az ember annyiféle szakemberhez elmegy, és egyik sem tud rajta segíteni... Sajnos átérzem a helyezeted.


Ha van pénzed, akkor én még egy rendes masszőrt is felkeresnék. Vagy egy másik gyógytornászt... Hátha ők tudnak segíteni. Soha nem szabad feladni a próbálkozást.


És írd ki a kérdésed másik fórumra is (NLCafe, Webbeteg orvos válaszol...) hátha ott találsz rá a megoldásra.


20L

2017. júl. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]

Menj el hozzá,Nekem sokat segített.

Én is derékfájós vagyok.Jobbulást kívánok!

2017. júl. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Szia! Nekem is 8 hónapja ez a problémám...mindenhol voltam én is vele de semmi..csinálom a mckenzi tornát meg úszok. De nem akar javulni :/ én már el vagyok keseredve,hogy ez soha nem lesz jobb. Ha neked még is beválik valami, meg tennéd,hogy megosztod velem? L26
2017. aug. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, természetesen megosztom ha valami segít. De szerintem te írtál a másik kérdésemhez is. Esetleg üzenetben felvehetnénk a kapcsolatot.
2017. szept. 1. 19:42
 5/11 anonim ***** válasza:
Bojtos Csilla. 1977 óta ezzel foglalkozó gyógytornász. Olimpikonokat gyógyít. Keress rá.
2017. szept. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az ilyenek soha nem gyógyulnak.

Leírta, mindent kipróbált ahol nem kell mozogni.

Itt a példa miért fontos a sport.

Ilyen eseteknél már nem elég az úszás és hasonlók.

Komoly hátedzés kell.

2017. dec. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. A korábban említett hölgy a kulcs a gyógyulásra. Azaz hogy elvégezd a tornáját becsülettel. Konkrétan olyan sebészek járnak hozzá a sérvükkel, akik sérvet műtenek ;)
2017. dec. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Az ilyenek" ? Mégis milyenek, kifejtené bővebben?


Köszönöm az ajánlást, de nincs sérvem mint kiderült. Pár hónapja készül újabb MR-vizsgálat és azon még csak protrusio sem látszódott. Azt mondták, hogy itt megállt az orvostudomány.


Azóta már a csípőízületet is megvizsgálták, hogy "hátha" onnan ered a baj, de ez is kapufa volt.


A tünetek szerencsére már jelentősen csökkentek, már csak egyszer-egyszer tér vissza, de az sem a régi fájdalom. Szokott sugározni elülső combba, combhajlítóba, fenékbe. Mikor hova. :D


Természetesen nem adtam fel a probléma forrásának a keresését, de mivel már nincs az a fájdalom, így nem is olyan "sürgős" a dolog.


A végére még egy negatívumot szeretnék megjegyezni; a magyar egészségügy elég ramatyul áll, ezen betegségek felkutatásában (a többiről nincs tapasztalatom). A legtöbb helyen rövid és felületes volt a vizsgálat, pár perc után széttárt karokkal közölték, hogy sajnos nem tudják a választ a problémámra.

2017. dec. 7. 21:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Örülök hogy jobban van, pláne ha nincsen sérv sem.

Ettől függetlenül nagyon ajánlom a hölgyet. Amúgy nem fizet nekem a reklámért :) De egyértelmű hogy a világon is kevesen tudnak annyit a gerincről és általában az izületekről mint ő. Nem hisz a műtétekben, gyógyszerekben. Rám nézett 2 méterről, megfordultam előtte 1-2-szer és megmondott olyan dolgokat, mint "Önnek néha fáj a jobb térde, nem?" És tényleg, néha fáj... na meg a sérvem is, tűpontosan diagnosztizálta miután végigvizsgált. Elképesztő mit tud. Táncművészek, olimpikonok járnak hozzá. Szóval ha neadjisten kiújulnak dolgok, lehet hogy majd egy próbát megér. Minden jót!

2017. dec. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Megnyugodhatsz, sérv.

Majd akkor mondják rá, hogy sérv, amikor már nem tudod mozgatni a lábad, illetve olyan súlyos, hogy a műtét annyira kockázatos, hogy végleg lebénulsz.

Nem kitaláltam, porc-gerinc-eü fórumon épp aktuális.


Messziről elkerülném azokat, akik ránézésre diagnosztizálnak.


Egyébként olyan a magadfajtád, hogy elmondta az orvos, hogy ússz. Nem úsztál. Mondtam, hogy hátedzést csinálj. Nem is érted.

Aztán amikor lebénulsz, az egészségügyet szidod ...


Tipikus csodagyógyszert kereső beteg, amikor már kikorod ót mondják, hogy rossz a tartásod, talán soha se tudtad hogy kell kihúzni magad.

2017. dec. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!