Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbélsipoly műtét? Akinek...

Végbélsipoly műtét? Akinek volt már végbélsipoly műtétje leírná, hogy milyen?

Figyelt kérdés

Tegnap derült ki, hogy sipolyom van, jövőhéten műtenek, helyi érzéstelenítést kértem. (rettegek attól, hogy deréktól lefelé ne érezzek semmit sem, meg így haza is engednek még aznap)

Utána lévő dolgok érdekelnének, hogy mennyire fáj, hogyan befolyásolja a műtét utáni napokban a wc-zést, ilyenek...Van után varratszedés? Mennyi idő múlva jön helyre az ember?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2017. aug. 4. 09:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem "csak" tályogom volt ott, amit megműtöttek kétszer is. Kaptam mindkétszer draint oda meg egy csomag gézt.


A vécézés nagyon nehezen ment, vérzett, ráadásul a fájdalomtól el se mertem menni, úgyhogy napokig szorulással küszködtem (ami még rosszabb).


Mindenképpen kérjél székletlazítót (Laevolacot). Vérezni fog az ánuszod.


Ausztriában is hasonló tünetekkel kerültem kórházba, ahol megállapították, hogy egy nagyon ritka chlamydiám van, ez okozza a kiújuló tályogot (egyébként, ha későn veszik észre, sipoly is lehetett volna belőle). Szóval elég volt gyulladáscsökkentőt szedni, magától elmúlt a fertőzés.


Engem mindkétszer helyi érzéstelenítéssel műtöttek, varratszedés az nem volt.


Egyébként újabban nem szoktak vágni a sebészek, hanem csak feltöltik a sipolyt valami felszívódó folyadékkal, így magától is begyógyul.

2017. aug. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!