Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vashiányosok, vérszegények...

Vashiányosok, vérszegények nektek is voltak ilyen tüneteitek?

Figyelt kérdés

Üdv!


Főként olyanoktól kérdezném akik szenvednek/szenvedtek a fent említett betegségben.


Történetem röviden:

Tavaly szeptemberben lettem rosszul emésztési gondok miatt, ez elhúzódott egészen februárig, tehát 6 hónapot betegeskedtem, sokat voltam ágyban, 80kg-ról lefogytam 62-re amivel szépen néztem ki 196 magasságom mellett :)

Szerencsére azóta visszaszedtem a kilókat de valami nem oké a szervezetemmel.

Egyfolytában érzem a szívverésem, sokszor a hasamban érzem a lüktetését...

Sokszor nehezen kapok levegőt, indokolatlanul felpörög a szívem.

Vérvételi eredmények pl. trobmocita szám a határérték alatt vannak valamennyivel, de erre csak legyintett a háziorvos, hogy ez még elmegy.

Viszont nagyon el tudok fáradni már egy kis sétától vagy egy kis bringázástól is...

ma pl. elmentem 1,8km-ert tekertem és hulla lettem... fél óra pihenés után elmúlik a gyengeségérzet.

Régen letekertem egy nap 145km-ert és akkor vékonyabb voltam sokkal.


Voltam már rengeteg vizsgálaton.

Hasi ultrahang és gyomortükrözés mert az amiláz és lipáz értékek emelkedettek, de semmit nem találtak.

24 órás vizeletből gyűjtött VMA tökéletes, 24 órás vérnyomásmérő, 24 órás holter volt rajtam, 4 helyen voltam EKG vizsgálaton, ételallergia vizsgálaton mert nem tudok normálisan enni sem mert egy normál adag ételtől elgyengülök.... de ott sem találtak semmit.

Pajzsmirigyem gyerek korom óta rossz, de be van állítva a gyógyszer, jó az érték.

Aluszékony vagyok, képes vagyok 10-12 órát de volt hogy 15 órát is aludtam egyhuzamban.


Bocsi, mégsem lett olyan rövid :)

Szóval akinek volt hasonló Ő hogyan kezeli/kezelte magát?

Most azon gondolkodok, hogy elkezdem magam tömni vas tablettával...


Bármilyen tanácsot szívesen várok, pl. milyen kivizsgálásra kellene mennem?


28/F



2017. aug. 8. 19:58
 1/3 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy lehagyok valamit :)


Elég erős fülzúgásom van és a zajokra érzékeny.

Ha pl. egy félig üres ásványvizes palackot ropogtatok akkor minden egyes roppanásnál belenyilal a fejembe.


Ha pedig világos felületet nézek akkor pár másodperc után "szikrázik" a felület... azt hiszem ezt hívják szikrázólátásnak.

2017. aug. 8. 20:01
 2/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
Kimutattak vérvétellel alacsony vas értéket? Mert ha nem, ne kezdd el tömni magad vassal. Milyen ételallergia vizsgálaton voltál? Hogyan és milyen ételeket néztek? Ételintolerancia vizsgálatot is végeztek? Ha igen, milyen ételekre?
2017. szept. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát én most elő nem keresem a papírokat :)

de rengeteg ételallergiát megnéztek kezdve a gyümölcsöktől a zöldségeken át a húsokig bezárólag a lazacig...


szedem azért most már a vas tablettát, kicsit jobb.


Viszont azóta kialakult egy olyan dolog, hogy reggel éhgyomorra ha eszek utána elgyengülök.

Van, hogy kicsit, van, hogy brutálisan...

Mindegy mit eszek... felvágottat kenyérrel vagy kihagyom a reggelit és egyből ebéd, ma mondjuk makaróni volt sajttal, attól is elgyengültem.

tegnap voltam belgyógyásznál, elmondtam neki és majd el kell mennem egy olyan vérvételre, ahol 4× vesznek majd vért... ilyen 2 órás

egyszer éhgyomorra aztán megiszok egy édes löttyöt aztán 30 percenként még 3× ha jól emlékszem.


Inzulinrezisztenciára gyanakodik...

utánaolvasva a dolognak, lehetséges, hogy valóban az...


az a legrosszabb ebben az egészben, hogy így nem is tudok délelőtt melózni... meg úgy délután sem kb. mert akkor is van, hogy elgyengülök...

inkább este vagy éjjel melózok (néha sofőrködök) és akkor meg már nem gyengülök el ha eszek, csak mindig a reggeli éhgyomorra történő a legdurvább


na majd jövőhéten kiderül mert akkor lesz a vérvétel :)

2017. szept. 13. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!