Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van olyan dolog amit nem...

Van olyan dolog amit nem ehetnek a vashiányosok?

Figyelt kérdés
Vashiányom van, vagyis ezt mondták 2 éve. Akkor nagyon nem zavart és nem is mondták, hogy kell szedjek valamit. Vért akartam adni és ez okból nem tudtam. Na de már jó ideje reggel felébredek és úgy érzem mintha minimum 10km-t szaladtam volna. A végtagjaim folyton hidegek. Utánaolvastam és a vashiány jele. Most vettem SORBIFER DURULES filmtablettát és elkezdem szedni. Van olyan étel ami úgymond "kimossa" a vasat a szervezetből?

2013. jan. 11. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Pár dolog gátolhatja a vas felszívódását, ilyen pl. a zöld tea, kávé (koffein), oxálsav (spenót), szója, stb.

Viszont ahhoz, hogy rendbe jöjjön a vasad, hónapok kellenek. Orvodhoz is érdemes lenne elmenni, valószínűleg már vérszegénység is kialakult nálad.

2013. jan. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hemoglobin szintem alacsony tehát igen van vérszegénységem. Elmegyek orvoshoz is csak most szesszió idő van és nagyba tanulok (tanulnék, de kicsit nehéz mert nem tudok figyelni). Beszedem ezt a doboz SORBIFER DURULES és utána elmegyek. Mennyi idő alatt fogom érezni a hatását?
2013. jan. 11. 15:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább olvass utána a "vas pótlása a szervezetben" c google résznek. A vas nem tud önmagában felszívódni, mert valamilyen vitamin szükséges hozzá. És pont e vitamin hiányában alakul ki a vashiány. Szakíts rá 5 percet, megéri.
2013. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Folsav segít beépíteni a vasat. A kenyér tartalmaz folsavat 20-30 mcg/ szelet. Én sok kenyeret eszek tehát abból fogok legtöbbet beszerezni.
2013. jan. 11. 16:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha rejtett gluténérzékeny Vagy,az is "kimossa"a vasat a szervezetből.
2013. jan. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!