Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Voltam vérvételen és ezt az...

Voltam vérvételen és ezt az eredményt kaptam. Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés
Azt mondták a fehérvérsejtem magasabb a normálisnál,mivel még nem jött meg minden eredményem egyelőre annyit mondtak telefonon,13 ezer a fehérvérsejtem. Valaki,hozzáértő tudna segíteni ennek az értelmezésében?Ez extrém magasnak számít?

2017. aug. 9. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Én aggódnék, mert a normál érték 4,8 és 10,8 közt van.
2017. aug. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,gondolom nincs minden rendben,de én konkrétan leukémiára gondoltam,na attól már kicsit megijednék.Ez a szám indokolhatja?
2017. aug. 9. 11:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyulladások, fertőzések és pajzsmirigy problémák is okozhatják, meg állítólag a sok stressz is, nem kell rögtön a leukémiára gondolni.
2017. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Stressz az van bőven,és némi hormonzavarom is van,ezért is akartam a teljes vérképet
2017. aug. 9. 11:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Magasabbnak számít, de nem számít "extrém magasnak" és így önmagában elég keveset árul el.

Gyulladásos paraméterek (CRP, PCT, süllyedés) vörösvérsejtszám, thrombocytaszám, hematokrit, ezek értékének ismerete legalább szükséges ahhoz, hogy erre valamit lehessen mondani.

Ahogy előttem írta egy hozzászóló ez a leukémián kívül sok dolog lehet még.

(Hozzáteszem a leukémia sem egyfajta betegség, annak is vannak súlyosabb és kevésbé súlyosabb változatai, néhány közülük gyógyítható.)


Egyébként az is fontos szempont, hogy miért végeztek laborvizsgálatot, milyen megelőző tüneteid voltak... stb.


Laboreredményről nem lehet egy kiragadott érték alapján elemezni, csak az összképet vizsgálva.

Szóval nyugodj meg, várd meg a teljes eredményt, ez az eltérés önmagában nem jelent még semmit.

2017. aug. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!