Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sztk-ban hová kell rákszűrésre...

Sztk-ban hová kell rákszűrésre időpontot kérni?

Figyelt kérdés
Dédmamám nyirokcsomórákban halt meg és arra gyanakszom, hogy nekem is az van, mert a nyirokcsomórák első tünetei a duzzadt nyitokcsomók a nyakon. Ezt hol tudják nekem megvizsgálni?
2017. aug. 10. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól, mert meg van nagyobbodva a nyirokcsomó a nyakadon, attól még nem vagy rákos.

Ugyanis fertőzéstől, gyulladástól is lehet.

Nekem évek óta a nyakam mentél két oldalt vannak megnagyobbodva a nyirokcsomóim. Egy autoimmun betegségem van. Nincs nyirokrendszeri daganatom.

Egyébként ilyen szűrővizsgálat nincs. Ha ilyen gondod van, akkor el kell menni a háziorvoshoz, ő ad beutalót, nekem az infektológiára adtak, ott kértek különböző vizsgálatokat, aminek az lett a vége, hogy sebészetre küldtek, ahol kivettek egy nyirokcsomót a nyakamból és szövettanra küldték. Ebből derült ki, hogy nincs daganatom, csak egy autoimmun betegségem.

Nem voltál mostanában megfázva (akár az elmúlt hónapokban), nincs rossz, gyulladt fogad? Mert ezek is okozhatják.

2017. aug. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze, nem mondtam, hogy biztosan az van, de valami biztosan nincs jól és szeretném kivizsgáltatni. Fogászaton voltam már emiatt, azt mondták attól nem lehet, mert nincs semmi gyulladásom vagy egyéb bajom. Beteg sem voltam mostanában, de kb 2-3 éve van egy magyobb, fél éve nőtt egy másik, kisebb. Mindenesetre köszönöm a választ, jó lesz végre utánajárni, hogy mi lehet ez.
2017. aug. 10. 17:58
 3/3 anonim ***** válasza:
háziorvos ad beutalót, én magánrendelőbe voltam, 12 ezer ft volt.
2017. aug. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!