Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Barátomat megharapta a macska....

Barátomat megharapta a macska. Akkor tetanus kell neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segitségeteket szeretném kérni. Ma délutan megharapta a barátomat egy 16 hetes kismacska. A seb a körömágyon van. Lefertőtlenítettem az ujját és tettem rá azonnal egy sebtapaszt. Bizsereg neki az ujja. Baromira aggódok. Szerintetek most tetanus kell neki? Eléggé vérzett neki az ujja. Minden mp, perc számít. Előre is köszönöm.

2017. aug. 13. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha tovabbra is faj,menjetek be az ugyeletre vele.lehet kap szurit is.jobbulast!
2017. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mit lehet tudni a cicáról?

Ha volt már oltva, féreghajtva és esetleg a cica mama is oltott, akkor én nem aggódnék fertőzés vagy ilyesmi miatt.

De persze a bizonság kedvéért el lehet menni tetanuszért.

Ha kóbor, vagy ismeretlen cica lenne, én már ott ülnék az ügyeleten.

De ha a saját cicám, akit ismerek és tudom hogy van tartva, akkor nem mennék el tetanuszért.

2017. aug. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Harapott sebbel jobb nem viccelni!

A tetanusz injekció is fontos lehet, de a családban megesett, macskaharapásra a háziorvos olyan antibiotikumot írt fel, hogy az egyébként ismerős doktor elnézést kért a várható mellékhatások miatt, de egyúttal közölte, hasonló esetben saját magának is ezt adná. Tény, itt egy mély, zárt seb keletkezett, és hamar megdagadt a sérült végtag.

Szóval szerintem a dokival legfeljebb az időt veszíthetitek, míg a hiányával sokkal többet.

2017. aug. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
52%
Érdemes neki ilyenkor tetanuszt adni, csak vigyázzatok, mert biztos nagyon fog karmolni, meg nyávogni.
2017. aug. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek tőletek,ugyanis elfelejtettem odaírni,hogy nincs beoltva a macsek.
2017. aug. 13. 21:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet allrguás rá.Én is az vagyok amikor a macskám megharapta a kezem fájt betdagat es viszketetett
2017. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!