Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek mit tegyek? A...

Szerintetek mit tegyek? A húgomat megharapta egy kismacska, a macskán viszont nem tudjuk megállapítani hogy veszett-e? A többi lent

Figyelt kérdés
Nagyon aggódok a húgomért, de a szüleim viszont úgy vannak vele, hogy nem lesz semmi baja. Én mondtam hogy el kéne vinni orvoshoz, de nem hallgatnak rám. Az én véleményem nem számít. Most mit kéne tennem???

2015. jún. 21. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért lenne veszett a macska?
2015. jún. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ez igaz, de a szüleimtől ez akkor is felelőtlenség nem, "nem lesz semmi baja"? Azért egy orvosnak mindenképp látnia kéne nem???
2015. jún. 21. 08:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Veszett, nem veszett, orvoshoz kell fordulni, mert a macska okozta seb nagyon veszélyes tud lenni. Én azonnal mennék az ügyeletre.
2015. jún. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem csak a veszettség okozhat gondot. Egy macska rengeteg fertőzést tud terjeszteni a harapásával, mivel össze-vissza megeszik mindent. (Patkányokat, egereket, madarakat, bogarakat...)

Persze nem mindegy, mennyire harapta meg. Itt a veszély a nagy, nyílt sebeknél van, nem a kis felületi sérüléseknél.

2015. jún. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
egy tetanusz nem ártana
2015. jún. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyszer nagyapám napokig volt kórházban macskaharapás miatt. Nagyon veszélyes a bacik miatt. Figyeld, nehogy gyulladni kezdjen a seb!
2015. jún. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat :)
2015. jún. 21. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!