Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek cukorbeteg vagyok?

Szerintetek cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés
Piros kiütések jelentek meg a fenekemen, és néha viszketnek. Én cukorbetegségtől tartok. 72kg és 14é vagyok :( . Mit tehetek? Ha nem cukorbetegség, akkor is sűrgősen tenni akarok, hogy ne is legyen! Hogy kezdjem, hogy fogyjak is tartósan és a cukorbetegséget is megelőzzem? (Nagyon félek. Több cukorbeteg ismerősöm is van/volt, akinek levágtak valamilyét. Legfőképpen ettől és a sok injekciótól félek) Segítsetek!
2017. aug. 18. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:

A kiütéstől miért gondolsz cukorbetegségre???

De ha aggódsz, menj orvoshoz, távdiagnosztika ilyen általános és ártatlan tünetekből nincs.


Életmódváltás azért jó lenne, kevesebb cukor, kevesebb gyors ch, kevesebb kalória, több mozgás...

2017. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ellenőriztesd a vércukrod. A házi gyerekorvos szúr egyet neked ha rendelési időben megkeresed.
2017. aug. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez meg hogy jut eszedbe? Legalább utánaolvasnál, mik a cukorbetegség tünetei! A piros kiütések a fenéken biztos nem. De szúnyog, pók, bolha vagy ágyi poloska lehet.

Nyugi, azért nem eszik olyan forrón a kását, hogy csak úgy sitty-sutty kialakuljon egy 2-es típusú cukorbetegség! Ahhoz hajlam is és évek kellenek.

Illene annyit tudnod, hogy mit kell kerülnöd: a fehérlisztet (de a többiből készült termékekből is csak módjával), a cukrot, édességet, zsírokat. Helyettük sok zöldség, és sovány hús, zsírszegény tejtermék, gyümölcs.

2017. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Almasret válasza:

Kedves kérdező!

Én 14 éves vagyok és cukorbeteg! A "panaszaid" egyike sem utal a cukorbetegségre, de ha nem hiszel nekünk, szólj anyunal és menjetek el a háziorvoshoz, ő majd mér neked egy cukrot.


14/L

2017. aug. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!