Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kipirosodik a bőröm és viszked...

Kipirosodik a bőröm és viszked is, miért?

Figyelt kérdés
Pár hete kezdődött. Egyszer kivörösödött a bőrőm a kezemen es a testemen es viszkedett. Mikor elmúlt a viszkedés hólyagok jelentek meg. Később azok is eltűntek. Ez mitől lehet? És krémet tudtpk rá vagy valamilyen gyógyszert? És száraz a bőröm mostanság.

2017. szept. 3. 22:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem írtam oda, de általában stressz vagy hő változás után jelentkezik.
2017. szept. 3. 22:22
 2/5 anonim válasza:
0%
Bőrgyógyászat... hülyegyerek... mit gondolsz, kik válaszolnak itt ? Unatkozó orvosok ? Barom..
2017. szept. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem idiótát vártam...tudom, de azért előtte megkérdezek több embert is, ha találkoztak már ilyen dologal....
2017. szept. 3. 22:48
 4/5 Tamani ***** válasza:

Unatkozó orvosjelölt jelentkezik. xD


Két dolog jön szóba azonnal, ha ezt orvosnak veted fel:


1: Allergiás reakció.

Gondolkozz el, ettél-e, vagy használtál-e olyan dolgot, amire allergiás lehetsz? Krémek: tusfürdő, testápoló, dezodor, stb... vagy étel: Magvak, olajos ételek, fűszerek, mosatlan gyümölcs, stb...

Ha az egész testedet érinti a dolog, sziszémás, azaz az egész testre kiterjedő immunválaszról van szó. A bőrgyógyászat jó hely lenne a kezdésre. Ez beutalóköteles, szóval a háziorvosnál kezdj, és ott kérj tanácsot.


2: Fertőzés

Kipirosodás, fájdalmat és viszketést lehetőleg vírusfertőzeés okozhat. Volt-e lázad, fejfájásod, emésztési problémád az elmúlt időben? Ha igen, lehetséges, hogy egy banális fertőzés áldozata vagy, ami ellen nem kaptál védőoltást ezelőtt. Tartsd észben, hogy bőrjelenségeket az immunrendszered gyengesége is okozhat. Ezen okból kifolyólag a felrtőzést követő állapottal is érdemes számolni, az pedig:


3: Immunológiai okok:

A szervezeted védekezőképessége nem mindig ad kielégítő választ a fertőzésekre. Előfordul, hogy a szervezet saját sejtei ellen támad, és indít védekező reakciót. Bármely eset is áll fenn, a bőrgyógyászat gyakran összevontan dolgozik az immunológia-rheumatológia osztályokkal, pont az ilyen esetek felderítésére. Mindenképp vizsgáltasd ki magad orvossal, mert ha valóban immunológiai problémaról van szó, fontos, hogy minnél előbb elkezdjék a kezelésed.


Nincs mitől félni, azért vannak az orvosok, hogy segítsenek.


Légy türelmes, és nem lesz semmi gond! :)

2017. szept. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rájöttem, mikor a vérnyomás emelkedik akkor történik meg. Viszkedés alapján terjed, ha nem vakarom meg alig terjed.
2017. szept. 5. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!