Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Autisták, hogyan reagálnak az...

Autisták, hogyan reagálnak az emberek, ha elmondjátok nekik, hogy autizmussal éltek?

Figyelt kérdés
Vannak történeteitek?

2017. szept. 10. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Az esetek túlnyomó részében nem kell mondani, az ember hamar észreveszi.
2017. szept. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy mindenki ismeri ezt a "betegséget" (ha szabad ezt a szót használnom rá), pontosabban, hogy JÓL ismeri.
2017. szept. 10. 13:46
 3/9 anonim ***** válasza:
A kislányom (19 éves) aspi,a reakciók, a jajj, szegény! nem is látszik! Biztos? Pedig milyen szép! Kisebb korában a leggyakoribb, majd kinövi :D
2017. szept. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
"akkor azért vagy ilyen!"
2017. szept. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A leggyakoribb: "szerintem nem is vagy az, mert xy ismerősöm is autista, de tök másmilyen, mint te."
2017. szept. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Egyesek Fogyatékossági Támogatást adtak. Mások MÁK kártyát. Megint mások pedig megváltozott munkaképességű munkát. Olyanok is voltak, akik csak néztek, mert nem tudják mi az. De a legtöbben sokkal pozitívabban állnak hozzám, mert igazolva van minden rossz, amit úgy okozok, hogy nem veszek észre.
2017. szept. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
100%

A leggyakoribb a "azta, nem is látszik rajtad". Persze sokan azt sem tudják, hogy minek "kellene" látszódnia. :D


Mások hirtelen megvilágosodnek: "Akkor ezért használod ezt meg azt" = az életemet megkönnyítő eszközök, kis trükkök, pl. napirendi tábla, fülvédő, millió papírzsepi mindig mindenhol.

A legtöbben amúgy érdeklődnek, miben nyilvánul meg, zseni vagyok-e, mekkora az IQ-m, mikor derült ki stb. Vagyis próbálnak beilleszteni az általuk ismert autista-képbe, már ha van nekik olyan.

Amikor valaki feltesz egy ártatlan kérdést és az pont olyan témáról szól, ami érdekel, cserébe másfél órás előadást kap :D ilyenkor azt szokták mondani, hogy "hú b*meg"

Amikor pedig bunkón beközlök valamit vagy nem értek egy poént, olyankor van aki megsértődik.

2017. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
Kiskoromban ha anyám közölte: "Biztos? Pedig olyan normálisnak tűnik!" "Hátha kinövi" "De akkor nem szabadna beszélnie vagy igen?"
2017. szept. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én egyszer bevallottam egy barátnőmnek, hogy Asperger-szidrómám van.

Mire ő:

- Mi az az Asperger-szindróma?

Én:

- Az autizmus egyik enyhébb változata.

Ő:

- De mi az az autizmus???


Ijjj... 😂


Hosszú volt valahogyan elmagyaráznom neki, hogy mi a helyzet.

Közben pedig olyan kérdéseket tett fel, hogy:

- De ez ugye nem veszélyes?

- Be kell majd menned a kórházba?

- Ugye, ez nem fáj?


Mintha halálos beteg lennék...


😂😂😂


Szegény, gondolom megijesztettem.

Utána pedig megjegyezte, hogy:


- Azt mindig látom, hogy rázod a kezeidet!


Ennyit erről. 😄


Szerencsére ő kedves és így is elfogad engem, de félek, hogy nem mindenki ilyen, tehát nem igazán merem elmondani senkinek.


Egyébként én úgy veszem észre, hogy a legtöbb ember azt sem tudja, "mi fán terem" az autizmus.


Na, majd megtudják!!! 😂

2020. ápr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!