Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet ez szivinfarktus?

Lehet ez szivinfarktus?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok . 160 cm-51 kg .Nem iszok, nem dohányzok, se energia ital , se kávé és a kólát is messziről kerülöm csak nagyon ritkán iszok egy -egy kortyot.

Báttyám 8 éve meghalt azota hipochoinder vagyok.Nagyon sok betegséget beképzeltem már . Voltam Mr en , citologián és olyan vizsgáltaokon ami fölösleges volt.

Néha már volt olyan érzésem mikor egyedül sétálok hogy elkezdek szédülni és hőhullámom lesz és mintha rohanni akarnék hogy végre haza érjek vagy megnyugodjak. Tegnap elött is ez volt . Haza fele jövet rám jött ez és a pulzusom nagyon ingadozo magas 2 napja . Estére és reggel /délelött normális viszont napközben van hogy felmegy 90-110 re , de van hogy 80 . Nekem amugy is mindig 80 között mozog de ez a kalapáló érzés nagyon rossz , nem egyfolytába van néha elöjön .Most mintha azt érezném fáj a bal vállam v zsibbad nem tudom , a vérnyomásom ellenörzöm rendszeresen éek ota és az mindig 100-110 / 60-70 viszont mostanába felment 120 ra is és nagyon megijedtem . Mennyi az esélye hogy szivinfarktust kapjak


2017. szept. 14. 13:43
 1/8 A kérdező kommentje:
J azt elfelejtettem hogy halálféllmem van most azota 2-3 napja és azt olvastam ez is lehet a sivinfarktus előjele. Sajnos nem tudom magam lefoglalni mivel a gimit már kijártam , párommal élek külön a házába.Ő nem szeretnék hogy dolgozzak viszont én ugy érzem lehet ez is baj hogy nincs mivel lekössem magam ..sokat sirok minden miatt
2017. szept. 14. 13:45
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyenkor enyhe pánikrohamaid vannak, azért lesz szapora a pulzusod, hőhullámok, szédülés. Nekem is ezek voltak a tünetek...

Nem hinném, hogy ilyen fiatalon szívinfarktust kapnál.

Ne olvasgassál ilyeneket, mindenre rá lehet húzni mindent. Szerintem parázol, pánikolsz, halálfélelemmel küzdesz. Lehet, hogy egy jó pszichológus tudna segíteni, lehet, hogy nem dolgoztad fel a testvéred halálát... Nem gondolkoztál még azon, hogy felkeressél egyet?

2017. szept. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tavaly mikor agydaganatot diagnosztizáltam magamnál és mindenféle magán orvoshoz elmentem miután Mr en semmi koros nem volt az egyik doki azt mondta ez depresszio és keressek egy jo pszichologust de féltem menni ..most viszont már azt érzem muszáj keresnem egyet!
2017. szept. 14. 14:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Tegnap is megkérdezted. Takarodj pszichológushoz vagy dilizz be még jobban.
2017. szept. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kultúra
2017. szept. 14. 14:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Ne foglalkozz a "bunkó" hozzászólóval!

Nekem - miután meghaltak a szüleim, a nagyszüleim, elvetéltem és elhagyott a vőlegényem (mindez 2 éven belül) - is halálfélelmeim voltak. Alig bírtam kijönni egy vírusos megfázásból kb 2-3 hónapig tartott, egyfolytában hőemelkedésem volt, zúgott a fülem és tenziós fejfájásom volt, na én is agydaganatot diagnosztizáltam magamnál :) Ma már vicces, és nevetek rajta, de akkor, abban a helyzetben nagyon sz@rul voltam hónapokig. Én elmentem egy jó pszichológushoz, 1 beszélgetés elég volt nekem. Néha, ha nagyon gáz voltam magamnak, kattogott az agyam, bevettem egy fél xanaxot, de ez kb egy hónapban kb 2x fordult elő velem...

Na lényeg az, hogy egy feldolgozatlan halál a családon belül, sajnos produkál ilyeneket.

Inkább azt erősítsd magadban, hogy 20 éves fiatal lány vagy, egészséges, életerős, előtted az egész élet. Légy pozitív, mosolyogj, neked még felhőtlenül boldognak kellene lenned...

2017. szept. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Mindenképp szakorvoshoz fordulok !

Remélem hamarosan tul leszek ezen az egészen.

2017. szept. 14. 15:18
 8/8 Dóri84 ***** válasza:
Keress egy kineziológust, vagy pszichológust és kérj tőle családállìtást! A lényege , hogy felhozza benned az okot , ami miatt nem tudsz továbblépni. Kb. 2. órahossza, akkor ott szétbőgöd magad, utána felold és örökre megváltoztat. Nekem gyerekkori barátom halt meg , mikor 10 éves voltam. Akkor találkoztam először a halállal és akkor tudtam meg, h az élet véges. Ez okozott bennem valamit, amit a következő 20 évben tudatalatt cipeltem. 14 évesen pajzsmírigybeteg lettem. Küzdelmek sora. Hipochondria, állandó rettegés a haláltól, betegségektől. Mist 33 éves vok., túl vagyok egy terápián és kb. 7 éve voltam , azóra helyreálltak a pajzsmirigy értékeim. Még mindig dolgozom azon, hogy gondolkodjak tudatosan pozitívan. De már megváltozott sok minden hálistennek. Kérj segítséget! Ekkora traumával nem lehet egyedül megbirkózni!
2018. febr. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!