Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet hogy van valami baj a...

Lehet hogy van valami baj a végbelemmel? Csak kidörzsölődött vagy van nagyobb baj is?

Figyelt kérdés
Pár napja kezdett el jobban fájni a végbelem környéke.Azt tudni kell hogy minden nagydolog után zuhanyzoban megmosakodom.Most párszor volt olyan alkalom hogy tusfürdővel mostam meg, nemtudom miért csak kipróbáltam ennyi.Most bevan pirosodva és ilyen csípő érzésem van azon a tájékon.Nincs semmi kitüremkedés nem fáj a nagydolog se nem szoktam erőlködni nemhinném hogy aranyér lenne.Szokásom amúgy többször átmosni azt a részt lehet hogy kidörzsölhettem?Vagy a tusfürdő az oka?Ismerősöm végbéltályoggal ijesztget....orvoshoz nemigen akarok menni mert baj van a TB-mel most körömvirág krémmel kenegetem.Valakinek van valami ötlete mi ez?
2017. szept. 15. 16:40
 1/1 Ignis Subdialis ***** válasza:

Lehet, hogy el kéne hagyni ezt a mosakodási mániát. Ezeken a helyeken nagyon érzékeny a hámréteg, köszöni, nem kér több vegyszert és klóros vizet a kelleténél, simán kiszáradhat, meggyengülhet tőlük és mivel amúgy is össze van préselve, így gyűrődik, székeléskor is könnyebben sérül. Vagy vegyél valami semmilyen parfümöt, színezéket és egyéb süketségeket se tartalmazó lemosót vagy szappant, de azzal is csak mérsékelten mossad. Mostanra már az orvostudomány is rájött, hogy a testre nem lehet ráerőltetni ilyen mosakodási mániákat, mert számtalan bőr- és egyéb probléma forrásai ezek.

Ha van valami kényszeres baktériumfóbiád, akkor használj Bepanthen plus krémet, az fertőtlenít és a hámréteget is gyógyítja. Esetleg könnyítheted a kakakipréselést így: [link]

2017. okt. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!