Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek kidörzsölődött...

Szerintetek kidörzsölődött vagy nagyobb baj van?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már 10 éve lovagolok,pár éve versenyszerűen is. Már nagyon sokszor ültem szőrén,egész nyáron egy haflingit lovagoltam szőrén. Pár napja a lónak,amelyiken most lovagolok,feltört a marja,ezért szőrén lovagoltam rajta.(elég csontos a marja) Nagyon kényelmetlen volt,főleg vágtánál,de az oktatóm kitalálta,hogy ugrassunk egy picit. Tényleg csak kis x-eket ugrattunk,de egyre jobban fájt. Mikor hazajöttem elmentem fürdeni,és akkor vettem eszre,hogy vörösek a kisajkaim és nagyon fájnak. Pisilni is alig tudok,mert nagyon csíp. A kisajkaim nagyon duzzadtak,es fajnak. Mivel tudnám meggyógyítani? És hogyan tudnám megelőzni,hogy máskor ne történjen ilyen eset? Előre is köszönöm a válaszokat!:)

2016. máj. 10. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Mutasd meg nőgyógyásznak.
2016. máj. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amikor én is jártam lovagolni volt ilyenem. Kidörzsölte, elég erős hatásnak van kitéve, főleg ha csontosabb vagy. Nekem volt hogy belilult az ülőcsontom.

Legközelebb egy nyeregalátétet tegyetek fel alá valami jó vastagot illetve a lónak se jó ha a feltört marján még valaki lovagol... :\ Nálunk ilyenkor csak földről lehetett dolgozni a lóval.

2016. máj. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És neked mitől gyógyult meg? Kendted valamivel? Mi is általában ilyenkor földről szoktunk dolgozni vele,de most azért lovagolhatunk rajta,mert nem nyereghelyen van feltörve,hanem előtte.(remélem érted,hogy mire gondolok:D)
2016. máj. 11. 06:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja értem :D Azt hittem ott és úgy neki se jó. Elég kellemetlen amúgy ez a fajta sérülés, de elég gyorsan javul ha pihenteted (ergo újra nem ülsz szőrén). Én Richto Fit sportkrémmel kentem, kb minden sportsérülésemen segített amit addig szereztem, zúzódásokon is segített hamar.
2016. máj. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is szoktam használni,de én csak zúzódásokra,sebekre. lyenekre is jó?

Sajnos nem nagyon megoldható,hogy ne lovagoljak par napig,mert versenyekre készülünk,(ma is megyek) de odafigyelek majd rá,ha meg már nagyon fáj majd szólók az eddzőnek.:D

2016. máj. 11. 14:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi minden ilyesmire is használjuk, mert szépen lehúzza a pirosságot, izomlázat is leviszi. :)
2016. máj. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Okés,köszönöm!:)
2016. máj. 12. 06:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!