Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek normális?

Dorothy0108 kérdése:

Szerintetek normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves lány vagyok. Nem is tudom hogy hol kezdjem...igazából pánik beteg vagyok legalább is szerintem(nem voltam orvosnál) lassan két éve h rosszul lettem a metróban és bepánikoltam...egy évig küzdöttem vele aztán elmúlt fél évig semmi bajom nem.volt...most itthon vagyok mert nincs munkám.Az a baj velem hogy mindent betudok magamnak beszélni gondolok itt arra h ha például van egy anyajegyem amibe véletlenül belekaptam és hónapokig bemagyaráztam h rákos vagyok stb. És ezen paráztam majd kiderült h semmi bajom. Utána nyomban eltűnt a pata. Most pár napja véletlenül azt hittem mint ha valaki a nevemet mondta volna azóta azt beszélem magamnak h tuti bolond vagyok és hangokat hallok és ezen parázok napok óta. Tudom h csak bebeszélem és tudom h nem vagyok bolond. Amikor elfoglalom magam és velem van valaki akkor semmi bajom. De ahogy egyedül vagyok megint rám jön a stressz a szorongás. Hirtelen vagy 110 a pulzusom kimelegszem stb...ha bármit olvasok vagy hallok szervi vagy mentális betegségről addig beszélem be magamnak amíg tényleg tüneteim lesznek pl szédülök fejem fáj stb... nem szeretnék kedélyjavitot vagy nyugatot szedni mert inkább árt mint használ. Tanácsot szeretnék kérni mit tegyek h ez elmúljon? Ha esetleg egy pszihologussal beszélek az segítene?

Szerintetek bolond vagyok? :/

Annyira rossz ez a sok szorongás és stressz! Szeretném ha elmúlna!

Köszönöm szépen ha valaki segít és tanácsot ad! :)

Bocsi a nyelvtani hibákért és h túl hosszú lett!


2017. szept. 22. 02:04
 1/3 TR75 ***** válasza:

Hipochonder vagy/paranoiás, vagy kényszergondolataid vannak. Túl sokat foglalkozol magaddal, erre utalhat a pánikzavar is (a pánikroham egyik jellegzetessége, hogy egy öngerjesztő körbe kerül az ember: felfigyel egy testi jelenségre, ezt tudatosan figyeli, "kiemeli", ezáltal még inkább a középpontba teszi, emiatt úgy érzi, hogy egyre erősebb a dolog, emiatt még inkább figyeli és stb., közben észrevesz még valamit, azt is figyeli, azt is túlreagálja és stb.)

Érdemes lenne felkeresned egy pszichológust, vagy egy életvezetési tanácsadót, viszont te is írod, hogy "Amikor elfoglalom magam és velem van valaki akkor semmi bajom." Tehát részben te is tudod a megoldást ;-)

2017. szept. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát akkor ez elmúlhat idővel csak nem szabad annyit agyalnom. És persze el kell foglalnom magam. Hát ennek örülök :D azt hittem örökre így marad :D
2017. szept. 22. 16:08
 3/3 TR75 ***** válasza:

"Tehát akkor ez elmúlhat idővel csak nem szabad annyit agyalnom. És persze el kell foglalnom magam."

Igen is és nem is. Azt írtad, munkanélküli vagy. Ez például simán lehet olyan stressz, ami erősíti a tüneteket. Az nem derül ki világosan, hogy az első pánikroham idején is az voltál-e. Ha állásod lesz, az jó hatással lehet ezekre a dolgokra.

Szóval nem annyira egyszerű a helyzet, hogy "majd nem gondolok rá/elfoglalom magam valamivel, és akkor elmúlik". Ha ezeknek a dolgoknak a hátterében valami mélyebben húzódó élmény/érzés van, azt érdemes lenne kikutatni, mert okozhat még meglepetéseket.

Ebben segíthet a pszichológus. Ha a mindennapokban nem akadályoznak ezek a dolgok, nem okoznak nehezen elviselhető vagy elviselhetetlen szorongást, életviteli nehézséget, akkor nyilván nincs szükség semmilyen nyugtatóra vagy kedélyjavítóra. Szerintem, ha van rá lehetőséged, menj el pszichológushoz.

2017. szept. 23. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!