Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ágyéki gerincsérvet milyen...

Ágyéki gerincsérvet milyen esetekben szükséges műteni?

Figyelt kérdés

Nemrég derült ki, hogy sérvem van, de még nem jutottam vissza az MR lelettel a reumatológushoz (csak jövő hét utánra kaptam időpontot).

Már lassan 2hónapja nagyon fáj a derekam, és kb egy hete eljutottam oda (egy nagy tüsszentés után), hogy már csak járókerettel tudok menni, ülni sem nagyon bírok és a fekvés is elég kínlódásos.. :/ szedek fájdalomcsillapítót meg gyulladáscsökkentőt, de meg se érzem.. A derekamban mintha egy nagy kő lenne, a lábamba viszont nem sugároz ki a fájdalom és nem is zsibbadok egyelőre. Ennek ellenére "műtét-esélyes" lehet a sérvem? Tudom, hogy itt nem nagyon vannak orvosok, de hátha volt már valaki hasonló helyzetben mint én.. Még egy bő hétig marad a bizonytalanság és addig nem tudok mit tenni, mint itt gyakorin kérdezgetni kétségbeesetten, ne szúrjatok le nagyon légyszi.

23/N


2017. szept. 23. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha olyan fájdalmat, mozgáskorlátozottságot okoz, ami más módszerekkel nem enyhíthető, illetve ha vizelet-vagy széklettartási nehézséggel, bénulásos tünetekkel párosul, akkor azonnal.


Gyógytornára em gondoltál? Leginkább magán úton van több lehetőség viszonylag reális időn belül eljutni, de nem könnyű megtalálni sajnos a neked megfelelő gyógytornászt, és persze úgy fizetni is kell érte rendszeresen. De sajnos az állami kezeléssel nehéz előbbre jutni, már csak a rengeteg várakozás miatt is.

Ajánlom a facebook porckorongsérves csoportját, ahol sok hasonló problémájú emberrel tudsz beszélni, tanácsot kérni.

2017. szept. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Barátnőmet csak akkor műtötték, amikor már zsibbadt a lába. A sérvműtét nagyon veszélyes!

Szerintem is jó ötlet a torna!

2017. szept. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Szerencsére (egyelőre) semmi zsibbadás, vizelet/székletürítési zavar nem lépett fel nálam, remélem nem is fog.. csak ettől az állandósult elég erős fájdalomtól vagyok megijedve. Volt hogy sírva aludtam el és nem tudom ez mennyire "normális". Magánrendelésben gondolkodom most már én is, csak el vagyok veszve az orvos felhozatalban (pedig vidéki vagyok, és valószínű itt nincs is annyi reumatológus és gyógytornász mint pl. Pesten).

Denevérpadról esetleg van valakinek tapasztalata?

2017. szept. 25. 13:31
 4/4 anonim ***** válasza:

nincs csodafű egyik orvosnál.

Ha gyenge marad a hátad, műtét után marad minden a régi.

Súlyzónál nincs jobb, ha szabályosan csinálod

2017. szept. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!