Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a neve ennek a virusos...

Mi a neve ennek a virusos betegségnek?

Figyelt kérdés

Szinte minden évben szenvedek ettől a légúti betegségtől, ami szerintem vírusos eredetű, de nem influenza, mert lázam nincs.

Tünetek: torokfájás, orrfolyás, száraz letapadt köhögés, fejfájás, rossz közérzet.

Honnan kapom el? -elvileg nem voltam prüszkölő ember közelében. Okozhatja az őszi változékony hőmérséklet?



2017. szept. 26. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Majdnem biztos, hogy nem vírusos, és nem kell hozzá semmiféle fertőzés, a légútjaidban éldegélő számos mikroorganizmusok valamelyike aktivizálódik. Valamikor a boldog békeidőkben ezt egyszerűen náthának nevezték, de korunk megnövekedett igényeinek ez már alighanem nem felel meg.
2017. szept. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Viszont eleg hosszu lefolyású. sokszor 4 hétig szenvedek tőle es mar nagyon unom.
2017. szept. 26. 11:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha minden évben ugyanakkor van, akkor allergiás is lehetsz. Vagy csak egyszerűen náthás vagy, amit durván 200 féle vírus okozhat, a baktériumokról nem is beszélve. Az is lehet, hogy az enyhe allergia vagy vírusfertőzés talaján bakteriális felülfertőzöttséged van, és ezért gyógyulsz nehezen.
2017. szept. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tehát akkor antibiotikum is kellhet?

Egyébként főleg ősszel es tavasszal jön ki rajtam.

Parlagfűre ugyan allergiás vagyok, de most külföldön élek és itt nincs parlagfű.

2017. szept. 27. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!