Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Éhomi vércukorszint lehet...

Éhomi vércukorszint lehet emelkedett stressztől?

Figyelt kérdés
Tegnapi napon voltam vérvételen es glükózra 6,8 jött ki. Azt szeretnem tudni hogy ez lehet szressztől? Ugyanis nagyon izgultam, teljesen elhidegült a kezem, remegtem.

2017. szept. 30. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg előfordulhat.

Sok gyógyszertárban meg háziorvosnál is lehet cukrot méretni, szerintem menj el nyugis állapotban.

2017. szept. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szamo77db ***** válasza:
Sajnos ez könnyen előfordulhat! Figyelj a cukrodra.
2017. szept. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ma reggel mértem 6,2 volt éhgyomorra. Most delutan étkezés után egy órával (csokit is ettem) 5,8 volt. Elfelejtettem irni hogy pánikbeteg vagyok. 21/F
2017. szept. 30. 17:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Stressztől igen lehet emelkedett .

Legelső vérvételemen én is izgultam , de màr a sokadik utàn màr nen izgulok . Tűtől "féltem" amivel gyorsan meg kellet baràtkoznom a cukorbetegség miatt .

Figyelj oda , ne paràzz .

2017. okt. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az éhomi 6,2 kicsit magas. Ha meg étkezés után beesik, akkor Inzulinrezisztencia lehet a háttérben. Első körben érdemes egy endokrinológust meglátogatni, de nem árt vinni neki labort (3 pontos cukor és inzulin terhelés, plusz rutin értékek). Mellette érdemes a gyors felszívódású ételeket kerülni, elhagyni a cukrot, finomlisztet és társait. Jobbulást!
2017. okt. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szamo77db ***** válasza:
Én 2-es típusú cukorbeteg vagyok és észrevettem magamon, hogy ha ideges vagyok, magasabb a cukrom. Itthon ellenőrzöm magamnak. Próbálj nyugodtan élni, egy kicsit fogd vissza a szénhidrát bevitelt és mozogj, amennyi csak jól esik!
2017. okt. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!