Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szapora pulzus, hányinger?

Szapora pulzus, hányinger?

Figyelt kérdés

A szapora pulzus már nagyjából nyár közepe-vége óta tapasztalom, nem állandóan, de azért elég sűrűn, mióta megkezdődött az iskola csak sűrűbben. Persze annyira nem magas (90 és 100 között szokott lenni), de például ma is éreztem hogy erősebben ver a szívem, nehezebben veszem a levegőt, úgyhogy megmértem és 110 volt.

Ehhez enyhe remegés is társul, nem feltűnő, ritkán veszem észre, nem is ezzel van a baj.

Ami a legrosszabb a hányinger, nagyjából ezekkel egy időben kezdődött és ugyanúgy hol jelentkezik, hol nem. Például most is már zsinórban 3 napja érzem és nagyon kellemetlen, főleg amikor felerősödik.

Olvastam arról hogy a pánikbetegség is hasonló, de nem értem miért alakult volna ki nálam, az utóbbi időben ugyancsak boldog az életem, sokkal nyitottabb és pozitívabb vagyok, úgyhogy erre nem sok esélyt látok.

Arra is gondoltam hogy a magas pulzust a kávé okozza, a többi tünetet pedig ez az egy generálja. Idáig is ittam kávét már évek óta, volt olyan időszak ahol heti 2-3-at rendszeresen, de csak ebben a tanévben szoktam rá hogy minden egyes reggelt ezzel kezdek. Ha tényleg ez okozza akkor le tudok róla mondani, nem vagyok függő, de az a baj hogy egyszerűen kell, mert minden nap 4-kor kelek, fél 4-4-ig suliban vagyok, aztán itthon annyit kell tanulni hogy általában csak maximum 6-7 óra jut az alvásra, így kávé nélkül egyszerűen nem fogna az agyam, rosszabb esetben bealudnék napközben, akár a buszon.:D

Egyébként nem egy osztálytársam/ismerősöm panaszkodik hasonló tünetekre, szapora szívverés, hányinger, szédülés, émelygés, remegés, sokaknak még rosszabb mint nekem, úgyhogy nem ritka "betegség", de hiába esnek át rengeteg vizsgálton, semmit nem tudnak mondani az orvosok. A legértelmesebb tanács amit kapott legutóbb az osztálytársam az volt, hogy "csökkentse a stresszt az életében", de persze ezzel nem sokra megy.:)

Tudtok valamit mondani ezzel kapcsolatban? Minek a tünetei lehetnek, esetleg tapasztaltatok már hasonlót?

Nagyon kellemetlen, főleg amikor lefekvés előtt jelentkezik.

18/l



2017. okt. 4. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:
miért kell ilyen korán kelni? a kevés alvás, főleg ilyen korban idegrendszeri károsodást okozhat. Inkább a jegyeid legyenek rosszabbak, de aludj rendesen. a te életkorodban még 9 órát kéne.
2017. okt. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem színötös vagyok, a 4-es 5-ös átlagot tartom ezzel, ami kell a szakmához amiben majd dolgozni akarok.

Ha megtehetném kelnék később, de sajnos máshogy nem tudom megoldani a tanulást, így is le kellett már mondanon a délutáni programjaimról.

2017. okt. 5. 04:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!