Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek lehet ebből...

Szerintetek lehet ebből mérgezés? Mennyi idő után jelentkezik a mérgezés csoportos tuskógombaevés után?

Figyelt kérdés
Ismerősömtől kaptam fél kilót, amit ma el is készítettem. De nem néztem alaposabban utána és akitől kaptam se figyelmeztetett, így csak kb. 10 percig főztem elő és alig 20 percig sütöttem. Vacsorára ettük 6 körül. Lehet ebből baj?

2017. okt. 14. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ügyeletet kell felhívni mi tudtok tenni? Bátrak vagytok, hogy ilyen szedett gombát megettetek.
2017. okt. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez a gomba nyersen mérgező, 20-25 perc hőkezelést igénnyel.

10 perc főzés és 20 perc sütés elegendőnek tűnik.

Ha bármilyen gyomorrontásra utaló tünet jelentkezik azonnal menjetek az ügyeletre.

2017. okt. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Idáig nem éreztünk semmit. 27 óra telt el, nagyon remélem, hogy megúsztuk. Soha többet nem eszek erdőben szedett gombát, csak és kizárólag boltit és csomagoltat.
2017. okt. 15. 20:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Bevizsgált erdei gombát nyugodtan sütsz, de mielőtt megfőzöd, tájékozódj az elkészétésére vonatkozóan.
2017. okt. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!