Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon viszket a bőrgombám,...

Nagyon viszket a bőrgombám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már kb egy hete bőrgombám van mindkét lábamon, a lábujjaim közt (durvábbik fajta)...Nagyon viszket, de annyira hogy véresre, hólyagosra vakarom...

Folyamatosan használom a Canesten sprayt, de nem nagyon hat...Teafaolajjal is kenem, az se nagyon hat...

Bőrgyógyászhoz csak jövőhéten tudok menni...


Addig nincs valami tippetek hogy ne vakarjam le magamról a bőrt???

Köszönöm előre is!!



2017. okt. 18. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Formalinos lábfürdő. Ecsetelőt is csinálhatsz: késhegynyi csersav + bórsav + szalicilsav (+ esetleg pentaklórfenol), feloldva 100 ml vízbe és hurkapálcára feltekert vattával ecsetelni.
2017. okt. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ezeket patikában lehet kapni?

olvastam hogy ecetes vízben is lehet áztatni, csak nem merem, mert félek hogy kicsípi a lábam..mert pl vakarás után befújom canesten spray-vel...jaj nagyon rossz annyira csíp!!

2017. okt. 18. 19:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne vakard! Ez a legfontosabb. Mondani persze könnyű, de ha vakarod még rosszabb lesz.
2017. okt. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szépen töröld le, enyhén, ne erősen.

Szellőztesd ki a lábbelit. Ha hazaértél, egyből mosd ki a lábad, majd szellőztesd.


Próbáld meg visszatartani a viszketést, aztán eltűnik a viszkető érzés! (tapasztalat)

2017. okt. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne vakard! Kézkörömre is kerülhet és jah beledbe is.
2017. okt. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

na voltam bőrgyőgyásznál, és képzeljétek, azt mondta hogy ez nem gomba, hanem ekcéma.......

na hát ledöbbentem :(

kaptam krémet, azzal kenjem


hát nem tudom, tudom még valamivel itthon kezelni?

gondolom az ecetes víz már nem jó ekcémára?

2017. okt. 20. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!