Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Baj, ha elkezdtem szedni az...

Baj, ha elkezdtem szedni az antibiotikumot, de egy szem után nem folytatom? 20/L

Figyelt kérdés
Kb 2 hete fáj reggelenként a torkom, és a garatfalomon apró gömböcskék vannak. Most rávettem magam és elmentem a háziorvoshoz, aki rögtön antibiotikumot írt fel. Egyébként akárhányszor megyek hozzá, hogy beteg vagyok, azonnal antibiotikumot ír fel. Nem bírja a gyomrom, hiába szedek mellé probiotikumot. A szívem sincs valami rendben, epilepsziás is vagyok. Gondoltam belevágok. Reggel bevettem egy szemet, de nem jól reagált rá a gyomrom. A hasam is megy, és nem merem folytatni.
2017. okt. 22. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérj másik gyógyszert helyette
2017. okt. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor mondod neki hogy nem reagálsz jól az antibiotikumra vagy csak bólogatsz hogy persze az jó? Meg kell mondani hogy adjon mást
2017. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak a torkom fáj. Muszály beszednem? Czefzilt kell szednem. Korábban is szedtem, de már nem emlékszem, hogy betudtam-e szedni, vagy nem :(
2017. okt. 22. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:
28%

Pedig jobban tennéd ha végig szednéd a gyógyszert mert jó eséllyel a kis göböket streptococcus baktérium okozza.

A kezeletlen fertőzésnek súlyos szövődményei lehetnek.Szívizomgyulladás, reumáls láz...

Olvass utána!

A gyógyszerszedést illetően próbáld meg evés előtt vagy közben bevenni, vagy ahogy a betegtájékoztató javasolja.

Azon se csodálkoznék ha a meglévő szívproblémád a kezeletlen betegségek szövődménye lenne.

2017. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De ezek a pici gömbök szinte mindig ott vannak a garatfalon. Még a gyerekorvosom régen azt mondta, hogy nem kell vele foglalkozni.
2017. okt. 22. 22:00
 6/6 anonim ***** válasza:
A béna háziorvosok mindenre antibiotikumot írnak fel annak ellenére, hogy fogalmuk nincs, hogy vírus, vagy baktérium okozza-e a megbetegedést. Csak ugye megtudni, hogy mi bajod van az költség. Felírni a hatástalan gyógyszert pedig haszon. Ez már nem a gyógyításról szól. Ne szedj indokolatlanul antibiotikumokat, mert károsak.
2017. okt. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!