Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inkontinenciáról van szó? Mit...

Inkontinenciáról van szó? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A problémám a következő. Elég kényes dologról van szó. 24 éves vagyok az utóbbi időben azt tapasztalom magamon hogy kb 10 percnél tovább képtelen vagyok visszatartani a székletem. Sajnos volt már hogy rám jött a szükség és nem voltam illemhely közelben és bement. Ezen kívül a vizelet ürítésem is elég gyakori ahhoz képest nem iszok sok folyadékot.Átlag napi 1,5l. Este mielőtt lefekszem pisilek, éjjel szintén felkelek (előfordult olyan is hogy nem ébredtem meg és bement) és reggel miután felkelek az első hogy pisilni megyek. Úgy gondolom ennyi idősen ez nem egy normális dolog. Nagyon kérlek segítsetek, eléggé megvisel ez a probléma. Mi oka lehet ezeknek a dolgoknak? Mit tudnék tenni hogy megszűnjön? Más is tapasztalt már ilyet? Normális válaszokat kérek! Köszönöm előre is! 24/N

2017. okt. 25. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ennek sok oka lehet, elsö körben célszerü lenne elmenni orvoshoz.
2017. okt. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt több dologról is van szó.

Abban semmi fura, hogy lefekvés előtt pisilsz és reggel rögtön kell menni. Ezzel szinte mindenki így van. Ha egyszer ébredsz fel éjjel, még az sem annyira sok. Bár ha ez korábban nem volt így, akkor lehet valamire gyanakodni. Sűrű vizelési inger lehet pl. cukorbetegség jele.

A széklet az egy másik dolog. Ha hasmenésed van, akkor azt tényleg nem lehet visszatartani. A hasmenésnek meg nagyon sok oka lehet.

Szerintem minél előbb menj el orvoshoz. Lehet, hogy valami tök egyszerű dolog, amit most még könnyedén lehet kezelni.

2017. okt. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bobin válasza:
Lehet ennek oka gyenge kötőszövet illetve záró izmok. De ennek előzménye is kell hogy legyen. pl vizelet csepegés tüsszentésnél,nevetésnél illetve futásnál ugrálásnál. a széklet tartási zavar is záró izom probléma. Sajnos sok minden kiválthatja. Neurológiai probléma illetve akár ciszta,daganat akármi.Nem ijesztgetés de azonnal fordulj orvoshoz. Ezt nem kell szégyellni, erre gyógymódot kell találni.
2017. okt. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!