Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » AIDS. Mekkora az esély?

AIDS. Mekkora az esély?

Figyelt kérdés

32 éves nő vagyok, utoljára 3,5 éve voltam szűrésen. Korábban rendszeresen jártam, de az elmúlt időben valahogy kimaradt, főleg, hogy 1,5 éve komoly párkapcsolatban élek. A életem boldogabb nem is lehetne. Ám nyár elején gyomorproblémáim adódtak. Fájt a hasam, és ment is. Kiszáradtam, nem tudtam enni, fogytam. Voltam dokinál, vérvételen, gasztroenterológusnál, hasi ultrahangon, mindenhol. És elméletileg kutya bajom. Ehhez képest, egész nyáron pocsékul voltam, néha felkelni is alig tudtam az ágyból, olyan gyengének éreztem magam. Aztán. Elárulom, mentálisan sem vagyok túl egészséges, bár ki az, manapság? A lényeg, hogy 2 hónapja elkezdtem újból szedni a gyógyszereket, amiket a pszichiáterem felírt nekem, és csettintésre jobban lettem. Ebből simán következtettem arra, hogy az egész nyári kálvária a stressztől volt. De most ott vagyok, hogy gyógyszerek mellett, előjött az egész, újból. Fáj a hasam, és megy is 2 hete. És nincs gyógyszer, ami hatna. Én meg persze rögtön gondolok már mindenre, ami rossz. Tegyük hozzá, az elmúlt 1,5 év előtt, nem voltam éppen jó lány, szóval több egyéjszakás kalandom is volt. És oké, tudom, hogy kicsi rá az esély, meg ha biztosat akarok tudni, akkor menjek el szűrésre, de... De. Mielőtt teljesen behergelném magam, hátha van itt olyan okos válaszoló, aki kicsit megnyugtat. Mekkora az esély arra, hogy ezekkel a tünetekkel komolyabban beteg legyek? És az, hogy 3,5 éve negatív voltam? Lehetséges, hogy 3 év alatt idáig "fajul" a betegség?

Köszönöm a válaszokat!


2017. nov. 9. 13:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
ÉN inkább gondolnék emésztőrendszeri daganatos betegségre, mint az AIDS-re. Így a tünetek alapján legalábbis.
2017. nov. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Az nekem is előbb eszembe jutott, hidd el, de szerintem a vérvétel, meg a hasi ultrahang, meg ezek a vizsgálatok, kimutatták volna... Ezért kattogok olyasmin, amit talán nehezebb észrevenni.
2017. nov. 9. 13:54
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Hasi ultrahang nem mutatja ki a bélrákot, mivel üreges szerv. Csakis tükrözéssel lehet megállapítani.
2017. nov. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy HIV-fertőzött legyél, két dolog kell. HIV-vírus megfelelő mennyiségben (mondjuk egy kezeletlen HIV+ pasas formájában), valamint egy folyamat, ami során a vírusok a szervezetedbe jutnak.

Tehát: hacsak nem voltál olyan idióta, hogy boldog-boldogtalannak engedted, hogy gumi nélkül beléd élvezzen, akkor egyszerűen nincs mitől félned. (Oké, kis valószínűsége orálnál is van, ott pedig ugye tudjuk, hogy inkább az AIDS, mintsem a gumi... de azért ez megint csak elenyésző rizikófaktor.)

De még ha neadjisten voltál is olyan bolond, hogy védekezés nélkül szexeltél, azért ahhoz, hogy HIV+ legyél, fertőzött pasassal kellett szexelned... ami persze nem elhanyagolható rizikófaktor, de azért na, szerencsére nem túl gyakori. De mindenek előtt tanácsos lenne elmenned szűrésre.

Ja, és egyébként más betegségek is léteznek ám.

A HIV pedig okozhat a lappangási szakaszban is tüneteket, de azok ritkán ilyen erősek. Valószínűleg itt teljesen más lehet a probléma.

2017. nov. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem az AIDS jutna rögtön eszembe.


Tükrözést csináltak? Mert sok minden azzal mutatható ki.

2017. nov. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

2.Válaszoló

De a vérvételleleten megjelenik, ha valami nem stimmel bennem, nem? Úgy értem, azért a daganatos betegségekre lehet vérvételből következtetni. Vagy tévedek?

2017. nov. 9. 14:02
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Bélgyulladásra gondolnék.

És akár a sok gyógyszertől is lehet.

2017. nov. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

3.Válaszoló

Igen, voltam olyan bolond. Ezért is jutott ez most eszembe. Mert persze, nem ez volt nekem sem az első gondolatom, de mivel nem találtak semmit, ez maradt. És persze lassan egyértelmű, hogy jövő héten elmegyek szűrésre, de reménykedtem, hogy "lebeszéltek".

2017. nov. 9. 14:04
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

6: Nem kell rögtön daganatra gondolni. Egyébként egy általános vérvétel nem biztos, hogy ilyet jelez. Vannak direkt tumor markerek.

De lehet ennél ártatlanabb emésztőszervi, bélrendszeri probléma. Ilyen esetekben mindig tükrözést szoktak csinálni. Gondolom, nem véletlen. Más vizsgálat nem mutatja ki.

2017. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

4.Válaszoló

Nem volt tükrözés, mert a gasztroenterológus azt mondta nem kell...

2017. nov. 9. 14:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!