Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez normális vérnyomás?

Brutakuz kérdése:

Ez normális vérnyomás?

Figyelt kérdés

Hello


Azt tapasztalom hogy ülő helyzetben a vérnyomásom 120-130 között van a dyastolés az 75-85 között van.A 2 kar között 2-5 eltérés van.

Viszont ha állva mérem akkor a systol ilyen 130-140körül a dyastol pedig 80-90 között van.Ez normális vagy mi a teendő ebbe az esetben?



2017. nov. 9. 18:58
 1/5 Poris2000 ***** válasza:
ez így teljesen normális, nem kell aggódni. A vérnyomás változik a testhelyzet változtatása következtében. 139-ig egyébként is normális a systolés vérnyomás. (a dyastoles is jó nálad.) Az pedig, hogy 2-5 Hgmm különbség van a 2 karod között, az annak az eredménye, hogy mikor megméred a vérnyomásodat először az egyik karodon, maga a vérnyomásmérés is egy picikét lecsökkenti a vérnyomásodat néhány percre, ami idő alatt megméred a másik kezed vérnyomását.
2017. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

10 évvel ezelőtt ez alacsony vérnyomásnak számított volna, ma már sokkal többet tudunk a keringés működéséről és egyetértés van a kardiológusok között abban, hogy minél alacsonyabb vérnyomás ajánlott, 120/80 az jó, 110/70 még jobb


az is kérdés mivel méred, az ilyen otthoni felfújós szarok simán mérnek +/- 10-20at

2017. nov. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Azt elfelejtettem írni hogy az állva mért legmagasabb érték az 146/91 volt ami kicsit megijesztett...Rá 5 percre ülve 128ra ment le.Állva egyébként az átlag 140 körüli ahogy fent emlitettem.

2017. nov. 9. 19:10
 4/5 A kérdező kommentje:

Egy viszonylag megbizhato vérnyomásmérőt vettem.Háziorvostól kérdeztem mit ajánlana.

Omron M2-es ha ez mond valamit.

2017. nov. 9. 19:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Ülve mérd, legalább 10 perces pihenés után.
2017. nov. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!