Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi az esély hogy agyhártya...

Mennyi az esély hogy agyhártyagyulladásom lessz? 15/F

Figyelt kérdés
Voltam egy discóban, és állítólag ott könyebb elkapni..Másnap fájt a torkom..Vasárnap már lázas is voltam rossz közérzettel..Hétfőn ugyanez de este 39-es láz..Hétfő délután elis mentem orvoshoz az orvos szerint vírusos torokgyulladás nem írt fel semmit..Ma már darabokat is érzek a torkomban ami állítolag ha jól tudom a mandulagyulladásnál szokott jelentkezni..Akkor most nemjól nézett meg az orvos?A gyakorikérdéseken láttam egy gyereket pont ugyanígy volt mint én és rá 2hétre agyhártyagyulladásra lett..Nagyobb a kockázati tényező mert egy legyengült szervezet vagyok..Szerintetek sok esély van rá hogy elkapjam?Elég hipochonder vagyok..
2017. nov. 21. 10:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
NEM vagy agyhártyagyulladásos. Az orvos tudja jobban vagy mi itt?
2017. nov. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem értem... az orvosok évekig tanulják azt, amit te elolvasol az interneten 5 perc alatt... melyiknek hiszel jobban mégis?

Feküdj le, takarózz be, vegyél be lázcsillapítót és pihenj. Ne gondold túl a dolgot.

2017. nov. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát igen vírusra nem szoktak adni... darabokat érzel? a mandulagyulladás erős fájdalommal jár de arra antibiotikumot adnak! És ilyen fehér pöttyök is vannak rajta úgy tudom kizárt hogy benézte volna! Az agyhártyagyulladás hirtelen jön sajnos sokszor mire odakerülnek a kórházba késő pici pöttyökkel kiütések..!

Ne menj ilyen szuttyos időben emberek közé..nagyon..én is beszedtem az influenzát két hétig köhögtem holott már negyven vagyok..egyébként nem olyan nagy rá az esély..moss kezet sokszor ilyenekre vigyázz...az agyhártya-gyulladás olyankor alakul ki amikor áttöri a védvonalat a fertőzés a gerincfolyadéknál vagy hogy..ami normális esetben nem történne meg. Oltáson nem gondolkozol?? ...

Menj vissza a dokihoz ha nagyon rosszul vagy nekem a fülemre ment rá a vírus akkor lettem lázas..

2017. nov. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm..Akkor sokat mosok majd kezet, és megpróbálok tavaszig nem menni ilyen tömeghelyekre.De azt viszont nem értem hogy: Tegnap még nagyon fájt a torkom nyeléskor mintha pengét nyernék, ma meg már kevésbé de viszont érzem azokat a megkövesedett mandula gennyeket,mandulaköveket vagy mit..Ha nyelek mintha genny lenne a torkomon..Lehet hogy tegnap még nemvolt így kialakulva és azért mondta hogy vírusos torokgyulladás?Az a baj hogy akihez mentem az helyettesít most, nem ő lenne az orvosom..Őt nagyon szidják mert siet, leszarja a betegeit, és kávészüneteket tart..Egyszer ottvoltam amikor az egyik gyereket megsem vizsgálta csak kabátban ránézett és aztmondta hogy vírus:D
2017. nov. 21. 10:44
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát a tünetek nagyjából megegyeznek a vírusnál meg a mandulagyulladásnál én is pengét nyeltem ha köhögtem a könnyem potyogott annyira tud fájni,

[link]


ezek közül van tünet??

Engem is azzal riogatott húsz évesen a dokinéni hogy ki kell vetetni mert rámegy szívre,stb... azóta semmi bajom immár húsz éve sok-sok C-vitaminnal, sporttal...!

2017. nov. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Valami gyulladáscsökkentő-Aspirin+C- jól jöhet nameg fájdalomcsillapító szopogatós tabletta vagy akár sós vízzel öblögetés..

ha nem megy le 4-5 nap alatt a láz irány vissza a doki!


[link]


Jobbulást! És no para...

2017. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ja és a méz, nagykanállal, magában /nem a forró teában!/ marja a torkot de esküszöm másnapra sokkal jobban lettem, napi két-három evőkanállal ettem...citromos tea...napi 4-5 bögre enyhe..
2017. nov. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
5. Igen szinte mind az..De a doki mégis vírusos torokgyulladást mondott..De akkor lehet hogy ha holnapra nem javul visszamegyek hátha ad valami antibiotikumot.
2017. nov. 21. 11:26
 9/17 A kérdező kommentje:
6. Igen a halls cukorkát szopogatom, sósvízzel még most nem öblögettem csak régebben, de ma fogok az tényleg hasznos.
2017. nov. 21. 11:28
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.Kellemes csalódás ért az oldallal kapcsolatban..Fél óra alatt 6 válasz, és mondhatom szinte mindegyik nagyban segített..!
2017. nov. 21. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!