Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez kezelhető még?

Ez kezelhető még?

Figyelt kérdés
Sok alkoholt iszok, ezért reggelente feljön a gyomorsavam, hánynom kell. A sav miatt már szűkebb a nyelőcsövem. Azt mondják, ha így folytatom, nem fogok sokáig élni.

2017. nov. 23. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha nem fogsz inni,akkor nem lesz irreálisan nagy mennyiségű gyomorsavad,a többi előnyéről nem is beszélve.Még nem késő,egyáltalán.

Szedd össze magad és hagyj fel vele,de legalább csökkentsd napi szinten.

2017. nov. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor viszont fel kell keressek egy szakembert, mert ha megvonom magamtól a szokásos mennyiséget, elkezdek remegni, a pulzusom felugrik 120-130-as értékre, rosszul leszek. Gondolom, orvosi felügyelet mellett érdemesebb csökkenteni az adagot ilyen esetben.
2017. nov. 23. 13:01
 3/11 anonim ***** válasza:
A legjobb az lenne,ha nem innál,de ezt nyilván te is tudod. A refluxbetegség kezelhető. Nem írtak fel neked savlekötőt? Pantoprazolt vagy egyéb H2 vagy protonpumpa gátlót? Ha nem,beszélj a háziorvosoddal vagy a gasztroenterológusoddal. Alternatívaként szedhetsz lucerna kapszulát, úgy tudom,van valami aloe vera termék is refluxra. Én a Dr. Turi féle aktív árpa őrleményt szoktam joghurtba keverni. Kúraszerűen használva működik. Mindenképpen tegyél az ügy érdekében, ne várd meg a gyomorfekélyt. Jobbulást!
2017. nov. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor is refluxról van szó, ha egyértelmű, hogy az alkohol nyomja fel a savamat?
2017. nov. 23. 13:06
 5/11 A kérdező kommentje:
Sok mindenki hány az alkoholtól, mert elsavasodik, nem gondolom, hogy ezen emberek mindegyikének refluxa van.
2017. nov. 23. 13:07
 6/11 A kérdező kommentje:
Most néztem, van nekem itthon ez az Emozul. Azt írja, hogy protonpumpa-gátlók csoportjába tartozik, mely csökkenti a gyomorban a sósav termelődését.
2017. nov. 23. 13:14
 7/11 anonim ***** válasza:

A reflux az egy állapot,ha már előidézted,akkor nagy valószínűséggel,ha lemondanál a piáról,akkor is fennállnának továbbra is a tüneteid,hisz' már kikészült a gyomrod,illetve a záróizmod.

A legtöbb alkoholista refluxos,éppen emiatt.Ugyanúgy ,ahogy a láncdohányosok nagy %-a is.

2017. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A refluxod tünet,az alkoholizálásé. A savlekötővel csökkentheted a tüneteket, de ha jót akarsz magadnak,elmész az orvoshoz és kérsz gyógyszert a leszokáshoz meg a gyomorsavadra. Egyik rokonomat simán lehozták a töményről néhány gyógyszerrel,tény,hogy elég bamba volt tőlük,de nem szenvedett.
2017. nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez az Emozul is reflux elleni gyógyszer.
2017. nov. 23. 13:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Senkit sem akarok kiábrándítani az orvostudományból (vagyis inkább a gyógyszeripar működéséből), de a reflux nem a sok, hanem a kevés (vagy gyenge) gyomorsav tünete. Ha erre még savlekötőt, meg egyéb ilyesmi "gyóccert" szed valaki, garantált, hogy élete végéig patikába fog járni.

Tudom, hogy ezért lepontoztok most a sárga földig, de talán lesztek páran, akik később utánajárnak a dolgoknak.

Ami az alkoholról való leszokást illeti, nem könnyű, de nem is lehetetlen. Ha (f-)elismerted, hogy alkesz vagy, az már nagy előrelépés. De tudnod kell, hogy a sorsod a saját kezedben van. Egyetlen orvos sem tud rajtad segíteni, ha te magad nem teszel meg mindent a gyógyulásod érdekében.

2017. nov. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!