Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Depresszió! Valaki tud segíteni?

Xowy kérdése:

Depresszió! Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Voltam természetgyógyásznál, és kiderült, hogy depresszióban szenvedek gyerek korom óta. Itthon nincs baj, viszont ha akár hova megyek, és emberek közt kell lennem a hasam hirtelen el kezd görcsölni, ezt pedig hasmenés követi. Ez kb 2-3 napig tart naponta 6-7 alkalommal. Olyan 10 éves lehettem amikor ez előjött, ma már 25 vagyok, így már 15 éve, hogy ez így megy. Kiskoromban nehéz eletem volt, édesapám minden nap megtámadt, mert részegen jött haza. Voltam természetgyógyásznál, ő mondta nekem, hogy ez bizony depresszió lesz. A kérdésem a következő. Ha ilyen problémám van, és elmegyek az orvoshoz hogy kérjek beutalót tőle a kórházba a depresszió osztályra akkor adni fog nekem? Meg bent is szeretnék maradni kb 1 hétig.
2017. dec. 5. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ki volt az a nagyon okos, aki depresszióval diagnosztizált? A hasmenés, gyomorideg tipikusan szorongásos tünet. Érthető is, ha az alkoholista apád zavarászott gyerekkorodban. Pszichológushoz kell menni, és ő majd eldönti, hogy be kell e menned a kórházba. Nincs külön "depresszió osztály" hanem pszichiátria van, de indokolt esetben akár 4-6 hétig is bent tarthatnak.
2017. dec. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy depresszió osztály, és jó lenne ha nem természetgyógyásszal diagnosztizáltatnád magad, hanem igazi dokival. Ha baj van, akkor elküld a megfelelő szakorvoshoz- velem is igy volt amikor egy hosszabb munkanélküli időszakomban depressziós lettem. Attól hogy depressziós vagy- ha az vagy- még nem kell befeküdnöd sehova- pláne nem úgy hogy eldöntöd : egy hétig maradsz és punktum- valószínűbb hogy gyógyszert kapsz ami segíteni fog. Már egy enyhe antidepresszáns is nagyon sokat segíthet, de ehhez az kell hogy megfelelő orvos lásson, és adja ki mit szedj. Nem valaki akinek semmi képesítése nincs hozzá.
2017. dec. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Holnap megyek orvoshoz, csak az a baj akár hányszor elmegyek, mindig antibiotikumot ír meg vitaminokat és le vagyok tudva. Ezért nem szeretek már orvoshoz menni, mert nem igazán foglalkoztatja a dolog.
2017. dec. 6. 01:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor másik orvoshoz is el kell menni.
2017. dec. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!