Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi bajom lehet?

Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Idegen emberek körül nagyon ideges vagyok,szorongok,elvörösödök,izzadok.Ha beszélni kell velük,akkor még rosszabb.Nem merek sehova sem egyedül menni,orvoshoz is apum kísér mert nem akarok idegenekkel beszélni meg úgy általában félek tőlük.Kiskoromban nagyon szégyenlős voltam.A suliban is van egy új tanár és ha kérdez egyszerűen nem vagyok képes neki normális választ adni,csak rázom a fejem :( Most már el lettem neki könyvezve a némanak..:( Kevés barátom van,kb 4-5,nem nagyon szeretek barátkozni,de velük kényelmesen érzem magam. Mégis mi bajom van? Kezdek megőrülni,lehet pszichológushoz megyek amjd egyszer,mert ez nem normális..Mit csináljak neki?

14/L



2017. dec. 14. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

1.Attól nem vagy antiszociális hogy szorongsz, félsz, vörösödsz.

2.Tutira nem lehetsz antiszociális ha 4-5 barátod van. (mellesleg a 4-5 barát az szerintem túl sok, általában egy NORMÁLIS embernek 1-2 IGAZI barátja van a többi érdekbarát).


Az izgulás nyilván meglátszik rajtad az iskolában ha félsz: izgulsz, magas vérnyomás, vörösödés ilyenek.

Szabályozni tudod azzal hogy:

Megkeresed mégis miért teszed ezt?

Esetleg beszólnak,bántanak,megszólnak?

Ha semmi ilyesmi nincs akkor nem kell izgulni CSAK légy mindig "Baráti" körben és oldódj fel velük végy önbizalmat azáltal hogy velük vagy.

2017. dec. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Figyelj,látom nem értesz.

Igen régebben sokat bántottak.

Abból a 4-5 barátból 1 igazi barátom van akivel egésznap együtt vagyok.

Nem lehetek állandóan baráti körben,nem rohangálhatok mindig barátokkal akárhova... Ami egy normális embernek midnennapi tevékenység,én nem élem meg annyira természetesen.Mellesleg olyanok válaszoljanak kérlek,akik már átéltéke ezt.

2017. dec. 14. 19:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Velem is ez volt pár éve. De azóta valahogy “kinőttem”. Engem sok olyan ember vett körül akik nem kedveltek, és e miatt szorongtam. Szégyelltem meg szólalni, vagy eggyaltalan társaságba menni, már csak attól is el vörösödtem ha egy csoport előtt kellet el haladnom. És miután el mentem előttük és ők vígan nevetgélve dumáltak, én mindig azt hittem hogy rajtam nevetnek de igazából szerintem azt se tudták ki vagyok, a lényeg hogy be meséltem magamnak mindent. Aztán meg ismerkedtem olyan emberekkel akik igazán kedveltek és őszintén el mondtak rólam a véleményüket. (Pozitív) ezután valahogy kezdtem fel fogni hogy nincs is velem semmi baj. És meg változott az egész, azután már nem jártam lehajtott fejjel...persze van hogy szar a kedvem és tényleg úgymond vissza esek, és legszívesebben senkihez sem szolnák hozzá. Mindent azon múlik hogyan álsz magadhoz. Szerintem első sorban magadat kellene el fogadnod. Alj be a tükörbe és sorold fel hogy mi tetszik magadon/magadba. Sokszor én is ha meg látok egy olyat aki szebb ill. Okosabb nálam akkor el kap a szomorúság, de aztán emlekeztetem magam hogy én is vagyok olyan jó mint bárki. Sőt... most 21eves vagyok, és nagyon szeretek társaságba járni és beszelgetni és eddig úgy vettem észre hogy velem is szívesen beszelgetnek. :)
2017. dec. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ne félj beszélgetni. Szerintem te nagyon alá becsulod magad vagy hogy is mondjak. És ezért szégyellsz megszolalni. Sok ember bekepzel hülyeségeket és ezáltal át al a gondolkodásuk. Mindig csak arra fogsz gondolni hogy inkább nem szolalsz meg mert úgysem halgatnak meg vagy mert azt hiszed hülyeséget mondanál és kinevetnének...nem kell felni. Ki kell használni minden helyzetet, ne vesztegesd el az életed azzal hogy nem barátkozol nem beszelgetel, és nem mutatod meg hogy ki vagy. :)
2017. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem szociális fóbiád van:


[link]


Szakember segítségével meg tudsz tőle szabadulni, de ha egyénileg akarsz próbálkozni, akkor van egy könyv, ami segíthet (pdf-ben a neten is megtalálható):


Reneau Z. Peurifoy: Szorongás, fóbiák, pánik

2017. dec. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!