Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pitvarfibrillációra mindenképp...

Pitvarfibrillációra mindenképp kell vérhígító?

Figyelt kérdés
Rutinvizsgálaton vették észre 71 éves nagypapámnál. Semmi panasza, nem fullad, fáradékony. Egyszeri ultrahang kimutatta, nem kell további vizsgálat (Holter pl?) hogy felírják a vérhígítót? Féltem :(
2017. dec. 15. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Van erre egy rizikó kalkulátor. Ha kettőnél több pontja van, akkor kell a vérhígító. [link]
2017. dec. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Elvileg 2 - a hypertension history alatt a kezelt magasvérnyomás betegséget is érteni kell? szedi a csökkentőt már 10 éve szerintem biztosan.
2017. dec. 16. 00:59
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

Pitvarfibrillációnál mindig kell vérhigító, akkor is, ha csak paroxizmális (vagyis időnként előjön, aztán visszaáll a rendes ritmus).


A pitvarfibrilláció esetén a pitvarok nem húzódnak össze rendesen, hanem csak remegnek, nagyon nagy frekvenciával. Ilyenkor, mivel nincsen rendes pumpálás, a vérátáramlás sem olyan gyors, előfordul, hogy pang a vér a pitvarokban, és könnyen kialakul a vérrög. Ha véletlenül egyszer visszaáll a rendes ritmus vagy bármi más okból kifolyólag az a vérrög elindul, akkor elzárhat akár egy agyi eret is, és stroke-ot is kaphatnak az emberek. Ezért kell a vérhigító. Protokoll szerint, ha van dokumentált pitvarfibrilláció, nem szokott Holter kelleni.


Ezzel a betegséggel lehet együtt élni, amire figyelni kell, hogy a szívfrekvencia ne legyen túl magas, és hogy a vérhigító jól legyen beállítva. Syncumar és Marfarin szedése esetén 3-4 hetente vérvételre kell járni, hogy jó-e a gyógyszer szintje a vérben.

2017. dec. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

nagyon nem hangzik jól :( olvastam a mellékhatásokat, ráadásul apum gyakran esik el (utcán, otthon), és ez a kettő együtt :(


de talán van természetes megoldás, most ennek próbálok utána járni.


köszi a kommenteket!

2017. dec. 16. 14:54
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van, érdekes módon nekem nem az ultrahang hanem a 24 órás EKG Holter mutatta ki
2017. dec. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha 2 pontja van, akkor kell vérhígító. Nem kell mindenképpen. Ha egy egyébként teljesen egészséges 20 évesnek van, akkor nem kell.
2017. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én úgy olvastam, hogy 2 fölött kell. Abból a 2-ből a második a magas vérnyomás, ami a gyógyszerekkel kezelve van, tehát nem tudom, számít-e?


Bár 20 éves lenne :)

2017. dec. 18. 17:04
 8/13 anonim ***** válasza:
Persze, számít.
2017. dec. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Most 140 neki, teljesen ok, nincs is ezzel gondja.
2017. dec. 19. 08:23
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A nemzetközi protokoll szerint pitvarfibrillációban ha a rizikófaktor értéke:

0 - NEM adunk vérhígítót, mert statisztikailag nagyobb a kár hosszútávon amit okoz, mint az előnye!

1 - az kezelőorvos belátására van bízva, adhat is vagy nem is, ahogy látja

2 és felette - mindenképp kell vérhígitás


Ezt a protokollt a Magyar Kardiológusok Társasága 2010-ben átvette és magáévá tette ELVILEG.


Ennek ellenére saját tapasztalatom a következő.

Hiába nulla azaz 0 a rizikófaktorom, az magyar orvosok akkor is nyomatják az antikoaguláns terápiát, csak hogy védjék a saját hátsójukat. Magasról tesznek rá, hogy számtalan nemzetközi publikáció bizonyítja, hogy ezzel hosszú távon bizonyosan kárt okoznak a paciensnek! Nem érdekli őket. Több orvossal volt már vitám emiatt, és megmagyarázzák, hogy nem fontos az a rizikófaktor, azt nem kell nézni, szedjem csak a vérhígítót, mert az a biztos, saját érdekem, stb.


Én belefáradtam a vitázásba, egyszerűen hagyom, hogy felírják, de ki sem váltom, saját felelősségre nem szedem és kész.

2018. febr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!